Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM“SUYA İNDİRİM YOK”

“SUYA İNDİRİM YOK”

Corona virüs salgınına karşı tedbir amacıyla Tekirdağ’da bir çok önlemler alınırken, Edirne’de suya yüzde 50 indirim müjdesi Tekirdağ halkını da beklentiye soktu. Kadir Albayrak “Suya indirim yapma gibi bir çalışmamız yok” dedi.

Edirne Belediyesi, corona virüsü salgınına karşı tedbir amacıyla Edirne’de evlerde ve konutlarda kullanılan su ve atık su ücretlerine yüzde 50 indirim yapılacağını açıkladı. Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’de Nisan ve Mayıs aylarında su ve atık su ücretleri faturalara yüzde 50 indirimli olarak yansıyacağını söyledi. Gürkan, kararın 1 Nisan tarihinde düzenlenecek Belediye Meclis Toplantısı’nda alınacağını belirtti.

Edirne’de suya yüzde 50 indirim yapılacağını duyan Tekirdağ halkı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ’den de suya indirim yapılması konusunda beklentiye girmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak konuyla ilgili Tekirdağ Günaydın Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Şuan da böyle bir çalışma yok. Fatura ödenmediği gerekçesiyle hiçbir vatandaşın bu süreçte su kesintileri olmayacaktır. Suyu kesilen 7500 abonenin de sularını geri açtık. Bu konuda Yoğun bir çalışma yürütüyoruz” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR