Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM“SÜLEYMANPAŞA’YI BU PİSLİKTEN KURTARACAĞIZ”

“SÜLEYMANPAŞA’YI BU PİSLİKTEN KURTARACAĞIZ”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, düzenlediği basın toplantısında Süleymanpaşa’daki metruk binaların durumu ile ilgili bilgi verdi.

Toplantıda özellikle Süleymanpaşa’nın en büyük sorunlarından biri olan metruk binalarla ilgili açıklama yapan Başkan Cüneyt Yüksel, göreve gelir gelmez 88 metruk binanın yıktıklarını 51 tanesini daha yıkacaklarını ve Süleymanpaşa’yı metruk binalardan kurtaracaklarını belirtti.

“5 AYDA 88 METRUK BİNA YIKTIK”

“Süleymanpaşa’da kullanılmayan bir çok metruk bina var. Bu metruk binalar hep çöplük olarak kullanılıyor hem de uyuşturucu bağımlıları mesken haline getiriyor. Biz göreve gelir gelmez 3 meclis üyemiz ve belediye personellerimiz ile birlikte bu metruk binaların fotoğraflamalarını yaptılar. 641 tane Süleymanpaşa’da metruk bina tespit ettik. 641 binanın 108 tanesi tescilli. 11 tanesine önlemini aldırdık. Geriye kalan 533 tane tescilsiz metruk binaların 88 tanesini yıktık. Bunlardan 39 tanesinin onarılmasını sağladık. 175 tanesini bariyerlerle çevirerek güvenlik önlemi alındı. Geriye şuan 231 tane bina kaldı. Bunların 49 tanesini ihale yoluyla yıkımını gerçekleştireceğiz. Çünkü diğer evlere bitişik halde. Diğer eve zarar vermemek adına ihale yoluyla yıkımını sağlayacağız. 51 tanesini biz yıkabilecek durumdayız ve yıkacağız. Yani biz göreve gelir gelmez 88 metruk bina yıktık. Birkaç ay içerisinde toparlayacağız. Yıllardır bunu dile getirdik. Yıkacaksanız yıkın, başka bir şey yapacaksanız yapın diye. Bu şehri bu pisliklerden kurtarın dedik. Umursamadılar. Biz bu şehri bu pisliklerden kurtaracağız” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR