SÜLEYMANPAŞA’DA TOPLANMA ALANLARI « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

1 Ağustos 2022 - 07:48

SÜLEYMANPAŞA’DA TOPLANMA ALANLARI

SÜLEYMANPAŞA’DA TOPLANMA ALANLARI
Son Güncelleme :

27 Eylül 2019 - 16:23

İstanbul Silivri merkezli gerçekleşen 5.8 şiddetindeki deprem Tekirdağ’ın tüm ilçelerinde şiddetli hissedilirken, deprem sonrası Tekirdağ’da toplanma alanları tartışma konusu oldu.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk ve Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı ile Tekirdağ İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ortaklığında yürütülen çalışmalar sonucunda, Tekirdağ genelinde 258 noktada afet toplanma alanları belirlendi.

Deprem Risk ve Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Afet öncesinde bilinmesi gereken Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sayfası üzerinde online haritalar ile sunulmaktadır. Bu sistem ile ilgili daire başkanlığımız için hazırlanmış web uygulamalarından girilen bilgiler anlık olarak vatandaşlarımız ile paylaşılmaktadır. Harita üzerinden Deprem Yer İzleme İstasyonları, Geçici Toplanma Alanları, Afet Konteyner Yerleri, Çadırkent/Konteynerkent Alanları, Yerleşime Uygunluklarına Göre Bölgeler gibi bilgilere ulaşılabilmektedir” denildi.

İŞTE TOPLANMA ALANLARIMIZ

Yaşanılan mahallede ki etrafı boş park alanları yada boş arsalar toplanma alanları belirlenirken; Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin açıkladığı Afet Toplanma Alanlarına göre Süleymanpaşa 100. yıl mahallesinde 10 adet, Hürriyet mahallesinde 13 adet, Altınova Mahallesi’nde 4 adet, Değirmenaltı Mahallesi’nde 1 adet, Ertuğrul Mahallesi’nde 2 adet, Eskicami Ortacami Mahallesi’nde 2 adet, Gündoğdu Turgut Mahallesi’nde 3 adet, Karaevli Mahallesi’nde 1 adet, Namık Kemal Mahallesi’nde 1 adet, Zafer Mahallesi’nde 1 adet, Çınarlı Mahallesi’nde 7 adet toplanma alanları olduğu belirtildi. Ayrıca Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi ilçesi Bahçelievler  mahallesinde 3 adet acil toplanma alanı bulunmakta.

ERTAN GENCE