SÜLEYMANPAŞA’DA İŞÇİLERE BÜYÜK ZAM « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

31 Temmuz 2022 - 17:58

SÜLEYMANPAŞA’DA İŞÇİLERE BÜYÜK ZAM

SÜLEYMANPAŞA’DA İŞÇİLERE BÜYÜK ZAM
Son Güncelleme :

21 Ocak 2021 - 15:11

Hizmet-İş Sendikası ile Süleymanpaşa Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Anlaşmaya göre Süleymanpaşa Belediyesi’nde en düşük maaş 3503 TL oldu.

“6 YILDIR SENDİKA SORUNU VARDI”

Toplu iş sözleşmesinde konuşmasını gerçekleştiren Hizmet-İş Sendikası Tekirdağ İl Başkanı Aykut Aktemur, “Süleymanpaşa Belediyesi’nde 6 yıldır yaşanan bir sendika sıkıntısı vardı. Çalışanlar çeşitli sendikalardaydı. 6 yıldır hiçbir sonuç elde edilememişti. Yaptığımız bilgilendirme çalışmaları sonucu Süleymanpaşa Belediyesi’ndeki tüm çalışanları Hizmet İş Sendikası çatısı altında topladık. Süleymanpaşa Belediyesi yaptığımız görüşmeler sonucunda elinden geldiğince en iyi maaşı en iyi sosyal hakkı vermeye çalışan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’e teşekkür ederiz. Toplu iş sözleşmesi tüm işçi arkadaşlarımız için hayırlı olsun inşallah” dedi.

“ŞARTLARI EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARDIK”

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise, “Biz göreve geldiğimiz günden beri her zaman söylüyorum. Çalışanın hakkı fazlasıyla verilmesinden yanayım. Kim daha çok çalışıyorsa çalıştığı kadarını adaletli bir şekilde alması gerekiyor. Onun bunun adamı diye kimseyi kayırmayız. Bizim anlayışımızda yoktur. Belediyemizde 650’nin üzerinde çalışanımız var. Bugüne kadar en düşük maaş 2600 TL idi. Ama aynı işi yapan çalışanlarımız farklı maaş alıyorlardı. Bizim ilk işimiz bu adaleti sağlamak oldu. Çok çalışan hakkını alacak. Bunun sözünü veriyorum. Bu sözleşmeye imza atarken neredeyse tüm şartları zorlayarak en üst seviyede hakkınızı almanız için şartları zorladık. Bugünden itibaren Süleymanpaşa Belediyesi’nde en düşük maaş 2600 TL’den, 3503 TL olmuştur. Bayramlarda 75 TL veriliyordu bu 250 TL’ye çıkardık. Her yıl 1000 TL ikramiye alacaksınız. Her yıl 1 Mayıs ikramiyesi verilecek. İlkokul ve ortaokula giden çocuklar için 100 TL, liseye giden çocuklar için 150 TL, üniversitede okuyan çocuklar için 250 TL ödeme yapılacaktır. 2 yıllık üniversite mezunları çalışanlarımız maaşlarına 50 TL, 4 yıllık üniversite mezunu arkadaşlarımızın maaşlarına 100 TL ilave eklenecektir” dedi.

ERTAN GENCE