Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMSÜLEYMANPAŞA’DA AÇILIŞ HAFTASI

SÜLEYMANPAŞA’DA AÇILIŞ HAFTASI

Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa’da yapımı tamamlanan Aşevi Hayır Çarşısı, Gençlik Spor Merkezi, Selanik Meydanı, Rumeli İskelesi ve Toptancı Balık Hali 31 Ağustos’a kadar açılışı gerçekleşecek.

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından yapılan Aşevi ve Hayır Çarşısı 19 Ağustos Çarşamba, yenilenen Ahmet Aygün Gençlik Merkezi Spor Tesisi 21 Ağustos Cuma, Selanik Meydanı ve Rumeli İskelesi 28 Ağustos’ta açılışı gerçekleşecek. Ayrıca Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Tekirdağ Toptancı Balık Hali 31 Ağustos’ta hizmete girecek.

Süleymanpaşa Belediyesi Aşevi açılışı 19 Ağustos’ta

Süleymanpaşa Belediyesi, 100. Yıl Mahallesi’nde 60 gün gibi kısa bir sürede hayata geçirdiği yeni Aşevi ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü hizmet binasının açılışını 19 Ağustos Çarşamba günü gerçekleştirecek. Günlük 5 bin kişi kapasiteye sahip olan ve modern, endüstriyel düzeydeki mutfağıyla hijyenik ortamda hizmet veren Süleymanpaşa Belediyesi Aşevi, salgın tehdidinin kontrol altına alındığı yeni normalleşme sürecinde, resmi açılış töreni ile vatandaşlara takdim edilecek. Tören, 19 Ağustos Çarşamba saat 18.00’da gerçekleşecek. Açılış töreni salgın tedbirlerine uygun olarak düzenlenecek.

Ahmet Aygün Gençlik Merkezi Spor Tesisleri açılıyor

Süleymanpaşa Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından baştan sona yenilenen Ahmet Aygün Gençlik Merkezi Spor Tesisleri, hizmete girmek için gün sayıyor. 100. Yıl Mahallesi’nde bulunan ve tesisleri Tekirdağ’a kazandıran eski Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün’ün adı verilen spor tesisleri, 21 Ağustos Cuma günü saat 18.00’da yapılacak tören ile gençlerin ve sporseverlerin kullanımına açılacak.

Rumeli İskelesi ve Selanik Meydanı 28 Ağustos’ta

Ata Tepe ve Rumeli İskelesi projeleri ile tematik bir üçgen oluşturacak şekilde tasarlanan Selanik Meydanı projesi; park, dinlenme alanları, çay bahçesi, yürüyüş alanları, Tarihi Rüstem Efendi Çeşmesi’nin de içinde bulunup saat kulesi ile birlikte ön plana çıkarılacağı toplam 2200 metrekarelik bir alanı kapsayacak. 28 Ağustos’ta Rumeli İskelesi ile birlikte açılışının yapılması planlanan Selanik Meydanı projesi, şehrin estetik görünümüne büyük katkı sağlayarak Süleymanpaşa’nın turistik albenisini arttıracak.

Büyükşehir Toptancı Balık Hali 31 Ağustos

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Etüt Proje ve Keşif Şube Müdürlüğü tarafından yapılmakta olan Toptancı Balık Hali projesi 31 Ağustos’ta açılacak.

Balık Hali Projesinin Parseli Barbaros Caddesi üzerinde Eski Cezaevinin hemen yanında yer alıyor. 5275 m2’lik yüz ölçümüne sahip parselde yapılan Balık Hali 1725 m2’lik oturum alanına sahip olup, 4500 m2’lik toplam inşaat alanına sahiptir. Fonksiyonelliğin ön planda tutulduğu projede, Toptan satışın yapılacağı mezat alanı soğuk hava depoları ile doğrudan ilişkili olup 700 m2’lik bir alana sahiptir. Ticari araçların park edebileceği 50 araçlık kapalı otopark mevcuttur. Araç sirkülasyonu sorununu çözmek amacıyla giriş ve çıkış birimleri binanın iki ayrı yanında tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra balıkların indirildiği altı araçlık bir indirme rampası ve balıkların yüklendiği altı araçlık bir yükleme rampası mevcuttur. Ayrıca Balık Haline hizmet eden idari birimler ve büro sahiplerinin odaları üst katta çözülmüştür.

ERTAN GENCE

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR