Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMSÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ ONLARA ACIMADI

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ ONLARA ACIMADI

Süleymanpaşa Belediyesinin Zabıta Müdürlüğü bünyesinde devreye soktuğu ve kaçak hafriyat dökümlerini önlemeyi amaçlayan kameralı takip sistemi, kaçak dökümlerin tespit edilmesinde fark yaratıyor. Aydoğdu Mahallesi Sanatçılar Caddesi’nde (Çağlayan Sokak) kaçak döküm yapan bir araç kameralar tarafından tespit edildi ve döküm yapan kişiye idari işlem yapıldı.

Kaçak hafriyat döküm alanlarını sıkı bir şekilde takip eden ve bu alanlara dökülen inşaat atıkları ve diğer hafriyatı temizleyen Süleymanpaşa Belediyesi, kaçak dökümlerle daha etkin bir şekilde mücadele edebilmek için teknolojinin imkânlarından en üst düzeyde yararlanarak kameralı takip sistemini mayıs ayında devreye sokmuştu.

AYDOĞDU MAHALLESİ’NDE KAÇAK DÖKÜM YAPAN KİŞİYE İŞLEM YAPILDI

Zabıta Müdürlüğü tarafından kontrol edilen sistem sayesinde kaçak dökümler kameralı takip sistemi ile derhal tespit edilerek işlem yapılabiliyor. Aydoğdu Mahallesi Çağlayan Sokak’ta (Sanatçılar Caddesi) yerleştirilen kameralı izleme sistemi, kaçak çöp ve atık bırakan bir aracın tespit edilerek sorumlular hakkında işlem yapılmasını sağladı.

YÜKSEL: “KAÇAK DÖKÜM ALANLARI 7/24 İZLENECEK”

Kaçak hafriyat dökümü ile mücadelede devrim niteliğindeki proje hakkında açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Şehrimizin muhtelif noktalarında uzun yıllardır kaçak döküm sahası olarak kullanılan bölgeleri hafriyat atıklarından temizliyoruz. Kaçak dökümle mücadele kapsamında, bu alanları 7/24 izlemek üzere kamera takip sistemlerini devreye aldık. Sistem sayesinde kaçak döküm miktarlarında ciddi bir azalma oldu. Şehrimizde kaçak döküme asla müsaade etmeyeceğimizi bir kez daha ifade ediyor, değerli hemşehrilerimizin hafriyat atıklarını uygun alanlara dökmelerini rica ediyoruz,” diye konuştu.

KAMERA TAKİP SİSTEMİ ÇOCUK PARKLARINA DA UYGULANACAK

Ayrıca, benzer bir sistemin Süleymanpaşa’daki tüm çocuk parkları için de oluşturulacağı belirtildi. Ailelerin ve çocuklarını gönül rahatlığı ile parklara götürebilmelerini sağlayacak olan proje sayesinde anne babalar, parkta oynayan çocuklarını telefon ve bilgisayardan izleyebilecekler.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR