Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenel“SU KAÇAĞI MI ? İHALE KAÇAĞI MI ? “

“SU KAÇAĞI MI ? İHALE KAÇAĞI MI ? “

Tekirdağ Günaydın Gazetesi’nin günlerdir ortaya koyduğu su borularında ki patlaklar Tekirdağ gündemine oturdu. Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı konuyla ilgili yaptığı basın açıklamada, TESKİ’yi topa tuttu.

Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz üzere Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlı TESKİ kurumu son günlerde sık sık Süleymanpaşa gündeminde yer alıyor. Biz de Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanlığı olarak bu konuyu gündemimize alarak araştırma çalışmaları başlattık.

Kıymetli Tekirdağlılar, sürekli gündeme gelen alt yapıda ki kaçakların tamirini öğrendik ki TESKİ’nin değil, ihaleyi alan bir firmanın yaptığını öğrendik. Süleymanpaşa’da yaşayan vatandaşlarımızın haklı isyanına kulak vererek bu konuyla ilgili açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Saygıdeğer Tekirdağlılar, Süleymanpaşa’da bu kadar su borusunun patlaması normal bir olay değildir. Bizlerin görüşüne göre burada ihaleyi alan firmanın işgüzarlığı vardır. Bu işgüzarlık ile Tekirdağlı vatandaşların parası sokaklara atılmaktadır. Geçtiğimiz gün Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in de gösterdiği gibi 3 metrelik boruya 4 tane yama yapan bu firma bu işi yapamamaktadır.  Bu konuyla ilgili Tekirdağlı vatandaşlarımız adına sormaya devam ediyoruz.

1- TESKİ İhaleyi verdiği bu firmayı denetliyor mu ?

2- İhaleyi alan bu firma her kazdığı yer için TESKİ’ye fatura kesiyor mu ?

3- TESKİ bu kadar su patlağından sonra firmaya TESKİ tarafından bir yaptırım yapıldı mı ?

4- Eğer Denetim ve Yaptırım Yapılmadıysa TESKİ’nin bu firmalarla ne gibi bir bağlantısı vardır ?

Tekirdağlılar adına sorduğumuz bu sorularının cevabını beklediğimizi kamuoyu ile paylaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR