Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMSokak hayvanları Süleymanpaşa Belediyesinin koruması altında

Sokak hayvanları Süleymanpaşa Belediyesinin koruması altında

Korona virüsü salgınının tehdidi altında geçen 2020 yılı boyunca bir yandan salgınla mücadelede en etkin uygulamalara imza atan kurumlardan biri olarak dikkat çeken Süleymanpaşa Belediyesi, diğer yandan Gönül Belediyeciliği hizmet anlayışının örneklerini de sergilemeye devam ediyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşların beslenmeden barınmaya, giyimden ev eşyasına kadar her türden ihtiyacına çözüm üreten Süleymanpaşa Belediyesi, sokak hayvanlarının da beslenme, barınma ve sağlıkla ilgili ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyor.

2540 CANA TIBBİ MÜDAHALE

Süleymanpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Veteriner İşleri Birimine bağlı Geçici Hayvan Bakımevi bünyesinde sokak hayvanlarına kuru mama, barınak gibi hizmetler sunmanın yanı sıra 2020 yılının başından bu yana 2540 kedi ve köpeğe kısırlaştırma, kuduz aşısı, iç-dış parazit tedavisi ve cerrahi operasyon gerçekleştirildi.

200 KEDİ VE KÖPEK SAHİPLENDİRİLDİ

Süleymanpaşa sınırları içinde yaşayan tüm sokak hayvanlarına hizmet veren Geçici Bakımevinde aynı zamanda kedi ve köpek sahiplendirmesi de gerçekleştiriliyor. 2020 Ocak ayından bu yana 200’ün üzerinde kedi ve köpeğin sahiplendirildiği belirtildi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR