Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMŞOFÖRLER ODASINDA DEPREM! 7 YIL İLLEGAL BAŞKANLIK YAPMIŞ

ŞOFÖRLER ODASINDA DEPREM! 7 YIL İLLEGAL BAŞKANLIK YAPMIŞ

Tekirdağ Şoförler Odası Başkanı Şenol Turan’ın ticaret odası kaydı olmasına rağmen illegal olarak 7 yıl boyunca Şoförler Odası başkanlığı yaptığı ortaya çıktı.

Ticaret Odası kaydını ön plana çıkartarak Şoförler Odası Yönetim Kurulu üyeliği ve Şoförler Odası üyeliğinden çıkartmaya çalışan Şenol Turan hakkında, İlyas Küçükmidil gündemi sarsacak açıklamada bulundu.

İşte İlyas Küçükmidil’in bomba açıklaması; “Şenol Turan’ın bize karşı hazımsızlığı var. Yapılan seçimlerde onun arkadaşlarını seçimde kaybettirmişiz. Ondan dolayı dönüp dönüp her yerde TETAŞ’ı anlatıyor. Bilmediğiniz şeyler var diyerek. 3, 4 senedir bu yönetim de değil miydi? Bilmediğiniz şeylerse neden o zaman anlatmadı. Arabasının alımında, anlaşmalarda her şeyde bilgisi var. Yönetimden ayrılınca sütten çıkmış ak kaşık gibi bir vaziyete getirdi.

2017 YILINDA TİCARET ODASI KAYDINI SİLDİRDİ

Benim Ticaret Sanayi Odası kaydım olduğu için 2012 yılında alınan TETAŞ’ın ihalesi benim adıma alındı.  2012’de ihaleyi alınca TETAŞ’a devretmek istedik. Fakat 5 yıl deneyimi olmadığından dolayı belediye devir izni vermedi. Devir izni vermediği bütün işlemler benim şahsım üzerinden yürüdü. Burada çalışan 120 personel bizim adımıza sigortalı. Parada bu şekilde toparlandıktan sonra TETAŞ’a devrediliyor. Sistem böyle olunca 3 Mart 2013’te işletme başlayınca faaliyete başlayınca yeminli mali müşavirimiz avukatımız ciro bizim adımıza kayıt olunca cirodan dolayı ticaret odasına kayıt olundu. 2013 nisan ayı gibi kayıt olduk. Şenol Turan ile 2014 Şoförler odası seçimlerine girdik. 2018 seçimlerine de beraber girdik.  Fakat Şenol Turan kendi şirkete döndüğü için 2017 yılında ticaret odasından kaydını sildirdi. Bizim kaydımız devam etti. Her şeyden haberi var. Ben de biliyorum 2010 yılından bu yana ticaret odası kayıtlı olduğunu. Bizim şimdi illegal olarak kaydımızı siliyor ama Şenol Turan’ın 2010-2017 yılları arasında yaptığı 7 senelik Başkanlık illegal yasal olarak.

O İMZAYI ATANLAR SUÇ İŞLEDİ

Benim hem ticaret odasına hem de şoförler odasına kaydım var diye beni şoförler odasının yönetim kurulu üyeliğinden düşürüyor bir de Şoförler odası üyeliğimi de yönetim kurulu kararı alarak üyelikten atıyor. Yönetim Kurulundan o imzayı atanlar suç işlemiş sayılıyor. Şoförler Odasından yada Odalar Birliğine bağlı kurumlardan kayıt silme şartları bellidir. Önce esnaf sanatkarlar sicili siler seni. Sicil sildikten sonra senin kaydın düşmez.

YÖNETİM KURULUNDAN DÜŞÜREMEYİNCE HIRS YAPTI

Şoförler Odası Başkanı Şenol Turan öyle bir şey yaptı ki Tekirdağ genelindeki bütün esnaf bu işin içine girer. Şuanda sadece hem şoförler odasına kayıtlı hem de Ticaret Odasına kayıtlı 30, 40 kişi var. Bir çok oda başkanlarının ticari hacimlerinden dolayı ticaret odasına kaydı olmak zorunda. Bu işi Ticaret Odası denetlemiyor. Bizler Şoförler Odası yönetimine seçimle gelen kişileriz. Yönetim Kurulunda 9 üyeden 5 kişiyi bulursun Başkanvekilliğini düşürürsün. 5’i bulamayıp beni düşüremeyince daha çok hırs yaptı Şenol Turan. Benim Ticaret Odası kaydımı biliyordu. Yanında 3,5 kişiye de dilekçe verdirdi. Böyle bir gayri yasal bir iş başlattılar. Bana da bir tebliğ geldi. Konfederasyona, bakanlığa her yere müracatlarımızı yaptık. İlçe seçim kuruluna, CİMER’e başvuruda bulunduk. Benim odada ki yöneticiliğime itiraz olması lazım. İtiraz da yok. İşine geldiğimiz zaman çok iyiyiz. İşine gelmediği zaman yürü git. Şimdi çıkmış TETAŞ’ta bilmediğiniz şeyler var. Milletin bilmediği ne varmış, çıksın açıklasın.

NEYE İMZA ATTIĞINDAN HABERİ YOK

Bu işten çok kişi etkilenecek. Burada hiçbir zaman bir olay kişiye özel yapılamaz. Kendi ticaret odasıyla mütebakat yapsaydı Şoförler odasının tüm kayıtlarını inceleseydi, vergi dairesinden bilançoları alaydı 2000 küsür kişinin o zaman bizim yanımızda 70, 80 kişiyi silmesi lazım. Burada her şey açık. Benimle beraber Şoförler Odası yönetiminden 5 arkadaş istifaya hazır. Bir yönetimden 5 kişi istifa ediyorsa vatandaşın takdirine bırakıyorum. Bir Şoförler Odası başkanı bunlarla uğraşacağına esnafın sorunlarını çözsün. Çıkıp onlarla uğraşsın. İhaleler yapılıyor. Malkara da S plaka ihalesi yapılıyor. Bunları takip edecekler. Ulaşım Koordinasyon Merkezindeki toplantıya giriyor illegal başkan vekili, adam önüne konulan şeyden haberi yok imza atmış. Adama soruyoruz neye attın. Komisyonda görüşülecek diyor. Komisyondan geçen karara imza atıyor. Tekirdağ’da 300 tane minibüsçünün kaderi 1 komisyon ile geçti. Bunlara bakacaklar. Bazı büyük ağabeyleri de destekçisi. Bunlarla uğraşacaklarına çıkıp esnafın sorunlarıyla uğraşacaklar” dedi.

İLYAS KÜÇÜKMİDİL / TETAŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR