Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMSEZAYİ ÇETİN GÜVEN TAZELEDİ

SEZAYİ ÇETİN GÜVEN TAZELEDİ

AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı 3’ncü olan kongresi gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kongrede tek liste ile seçime gidilirken, mevcut başkan Sezai Çetin, yeniden AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı olarak seçildi.

Kongreye Ak Parti MYK Üyesi, Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Ak Parti MYK Üyesi ve Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, TSO Başkanı Cengiz Günay, Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Tevfik Keskin, Tekirdağ Esnaf Odaları Birliği Başkanı Sami Kayın, Tekirdağ Şoförler Odası Başkanı Şenol Turan, Tekirdağ Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Rıza Eti, Eski Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Çebi, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Hayrabolu Belediye Başkanı Dr. Osman İnan, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, MHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı, Hüseyin Üretürk, MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel ve çok sayıda partili ile delegeler katıldı.

Saygı duruşunun yapılması ve istiklal marşı okunmasının ardından divana Ali Sevinç, Minnet Cabbar, Niyazi Kayhan, Nazan Ürkmez ve Tuğba Türer seçildiler.

Kongre’de Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Ak Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Ak Parti MYK Üyesi Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel ile Ak Parti MYK üyesi Eski Teşkilat başkanı Mustafa Ataş birer konuşma yaptılar.

“AK PARTİ’Yİ 1. SIRAYA YERLEŞTİRECEĞİZ”

Kongrede açılış konuşması gerçekleştiren AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezayi Çetin, “2019 Ocak ayından bugüne göreve geldiğimizde Süleymanpaşa Belediyesini almak için ne gerekiyorsa yapaya çalıştık. Mahalle Başkanlarımız, Belediye Meclis Üyelerimiz ve il-ilçe Başkanlarımız Tekirdağ’da Süleymanpaşa Belediyesini almaya inanmıştık. 4 yıl boyunca Belediye Meclis Üyesi ve Gurup Başkan Vekili olarak adeta İstanbul’un surlarını dövercesine 10 Meclis Üyesi arkadaşımla beraber, gerekli muhalefeti yaptık. Teşkilatlılarımızın büyük katkısıyla ve 31 Mart gecesi Milletimizin teveccühü ile büyük bir başarı elde ettik. Doğduğum yer olan Keşan’da Doyduğum yer olan Süleymanpaşa’da da Belediye kazandık. Bu seçilerde adeta Trakya’da bir devrim yaşandı. Başarı elde etmek çalışmayı gerektirir. Fakat başarıyı sürdürebilmek ondan daha büyük mahareti gerektir. Bugün bir milat olsun. 2024 Yılında yapılacak olan Büyükşehir Belediye Başkalığı seçimini de inşallah, şu anda görevde olan Belediyelerimiz örnek çalışmalarıyla rol model olacak ve 2024 yılında Büyükşehir Belediye Başkanlığını AK Parti Kadroları ile yöneteceğiz. İnanmak başarmanın yarısıymış. Yenilenen kadrolarımızla daha azimle çalışacağız ve 2024 yılında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmak üzere yapılacak olan Milletvekilleri seçimlerinde de Tekirdağ’da AK Parti’yi 1. Sıraya yerleştireceğiz” dedi.

YÜKSEL : OTURDUĞUN KOLTUĞUN HAKKINI VER

İsmet İnönü Kapalı Spor Salonu’nda pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleştirilen AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanlığı 3’ncü Olağan kongresinde konuşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Ak Parti’nin Gönül Belediyeciliği anlayışının Cumhur İttifakı’nın tüm mensupları ile her yerde hizmet ettiğini ifade etti.

Yüksel konuşmasında : “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hizmet yolumuza devam ediyoruz. 12 Yıldır Ak Parti Teşkilatlarında görev yapan bir kardeşinizim. Üzerimde olan hakkınızı ödeyemem. Seçimlerde milletimizin teveccühleri ile göreve gelmiş olduğum Süleymanpaşa Belediye Başkanlığı’nda 1.5 yıldır tarih yazıyoruz. Bu şehirde artık laf değil, hizmet üretiliyor. Allah’a hamdolsun, Ak Partili diğer 3 Belediye Başkanımız ile bu şehirde, Tekirdağ’ımızda Cumhur İttifakı’nın Gönül Belediyeciliği anlayışı ile hizmet etmeye çalışıyoruz. O bunu dedi, bu bunu dedi ile işimiz yok. Biz milletimize hizmet yolunda ne kadar çalışabiliriz, ne kadar uykusuz kalıp iş üretebiliriz onun peşindeyiz. Biz Süleymanpaşa’da yaşayan, AK Parti’ye oy vermiş ya da vermemiş olsun tüm vatandaşlarımıza hizmet götürmek ile hükümlüyüz. Bize uyku haram, bize ayrımcılık haram, fitne haram. Eğer ki Büyükşehir’de 1.5 Katrilyon bütçesi olan bir ilde, Çorlu’da, Çerkezköy’de, Malkara’da, Şarköy’de maaşları ödeyemeyecek belediyeler varsa, hizmet alamayan hemşerilerimiz varsa biz bu milletin hakkını ödeyemeyiz. Biz Süleymanpaşa’da göreve geldiğimizde bizden öncekilerin 5 yılda, 10 yılda yapamadıklarını biz 1 yılda yaptık. Sadece Süleymanpaşa’nın sokaklarında 800 Bin Metrekare yol yaptık. Allah izin verirse görevimizin sonuna kadar 1 Milyon Metrekare yol yapacağız. Bu şehirde yol demek, medeniyet demek. Gönül Belediyeciliğinden önce bu şehirde çöp, çukur, çamurun yaşandığını biliyoruz. Allah’ın izniyle, 2024’te sadece Tekirdağ’da değil, tüm Trakya’da gönül belediyeciliğini hissettirmemiz gerekiyor.” Dedi.

Yüksel, Süleymanpaşa Belediyesi olarak kısa sürede yaptıkları hizmetleri kıskanıldığını ifade ederek: “Bizler Ak Partili Belediye Başkanı arkadaşlarımız ile gece gündüz yılmadan çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi’ndeki yaptırmazükçülerin, istemezükçülerin önümüze koyduğu engellere rağmen yapıyoruz. Biz halkımızın istediği hizmetleri onlara ulaştırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Sadece pandemi sürecinde 64 gün içerisinde aş evi yaptık. 6 yıldır Büyükşehir Belediye Binası yaptıramayanlar, 6 yıldır Süleymanpaşa’da otogar yapamayanlar, küçücük manav dükkânlarını Meyve ve Sebze Toptancılar Hali diyerek millete yutturmaya çalışanlar bizim kısa sürede yaptıklarımızı dışarıda kıskanarak izliyorlar.” dedi

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, konuşmasının son bölümünde, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın; ‘Cüneyt Yüksel Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Olamaz’ ifadelerine yönelik olarak : “Biz bu teşkilatlarda hiçbir zaman laf üretmedik. İcraat ürettik. Allah izin verirse önümüzdeki yıl bu şehirde yapılanları görünce bu şehri tanıyamayacaksınız. Teşkilatımızın tüm üyeleri ile birlikte çalışarak Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’de ki bütün Belediyeleri Gönül Belediyeciliği ile tanıştırma konusunda Süleymanpaşa rol model oynayacaktır. Sayın Kadir Albayrak bir konuşmasında Cüneyt Yüksel Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı olamaz demiş. Ya hu benim böyle bir derdim yok ki. Siz önce oturduğunuz koltuğun hakkını verin. Süleymanpaşa’da, Malkara’da, Çorlu’da, Çerkezköy’de yaşayan 1 Milyon 200 Bin vatandaşımızın hakkını verin. Elinizdeki 1.5 Katrilyon bütçenizin hakkını verin. Ondan sonra konuşun.” Dedi.

ÖZCAN : SÜLEYMANPAŞA EL EMİN KARDEŞLERİMİZE EMANETTİR.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’den sonra konuşma yapan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, katılımcıları selamladıktan sonra kongrenin hayırlara vesile olmasını dilerek : “İlçe kongrelerimizin 9’ncusunu gerçekleştirmenin heyecanı içindeyiz. Süleymanpaşa benim için büyük bir önem arz etmekte. Burada doğdum, işim burada, karnım burada doğuyor. Ömrümün bütününü burada geçirdim. Büyükşehir olmadan öncesini düşünüyorum. Süleymanpaşa, bundan öncesine buradakiler için Tekirdağ’dı. Hala da aynı duygular ile bu şehre bir bütün olarak bakıyoruz. Makamlar, mevkiiler gelir geçer. Ancak bunlar bize emanettir. Bize emanete ihanet yakışmaz. En iyisini yapmaya, en doğru şekilde yapmaya gayret ederiz. Emanet, namustur. Emanete sahip çıkmak imandandır. Yaptıklarınızı kimse görmese de, Allah’ın gördüğünü bilirsiniz. El-Emin olmak hazreti peygamberimizin sıfatıdır. İnsanların elinden, belinden, dilinden zarar gelmeyeceğine emin olunan kişi olmaktır. Ne mutlu bize ki Süleymanpaşa, emanet hukukuna sonuna kadar riayet edilen kardeşlerimize emanettir. Süleymanpaşa Belediye Başkanımız ve ekip arkadaşlarına, Süleymanpaşa’da emanete riayet eden ve elinden, belinden emin olunan kişiler oldukları için teşekkür ediyorum. Ak Belediyeciliğin, Gönül Belediyeciliğinin birer temsilcisi oldukları için Ak Parti’nin teşkilat mensuplarına da teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün burada sizlere hizmet etmek için göreve talip oldum diyen dava arkadaşlarımıza arkanızdayız, yanınızdayız demeye geldik. Bizim kardeşlerimiz; 10 yıldır çalışmayanların, vizyonsuzlukları ile bizlere vakit kaybettirenlerin, dededen toruna halkçılık kisvesi altında vatandaşlarına yukarıdan bakanlardan değil hiçbir makama talip olmadan sadece hizmete talip olanlardır. Cumhurbaşkanımız, liderimiz, Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çıkmış olduğumuz bu yolda; hizmete talip olan, emanet ehli olduklarından emin olduğum kardeşlerimin yüzümü yere eğdirmeyen bu dirayetli duruşları olduğu sürece onların bazen önünde, bazen arkasında ama en önemlisi de her zaman yanlarında olacağıma söz veriyorum. Yeni yönetimin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

YEL : GELECEK NESİLLER İÇİN ÇALIŞACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUM

Tekirdağ’ımızın için gecesini gündüzüne katan bir kadroyuz. Tüm teşkilatlarımızla birlikte tüm Tekirdağ’ımızın yükünü taşımak konusunda kararlıyız, azimliyiz. 31 Mart tarihinde Cumhur İttifakı ile beraber Süleymanpaşa’da destan yazarak zafer kazandık. Yazılan bu destan sonucunda 205 bin Süleymanpaşa’lı hemşerilerim iyi ki AK Partili belediye seçtik dediler. Her geçen gün hizmetlerimizin arttığını görüyoruz. Gittiğimiz her yerde halkımızla konuştuğumuzda büyük heyecan ve mutluluk duyduklarını söylüyorlar. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’i ve ekini tebrik ediyorum. Gelecek nesillerimize daha iyi bir Tekirdağ ve Türkiye bırakmak için çalışacağımıza söz veriyorum.

ATAŞ : ARKAMIZDA MİLLETİMİZ VAR

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel’den sonra konuşma yapan MYK Üyesi Mustafa Ataş, katılımcıları selamlamasının ardından konuşmasında Süleymanpaşa’lılar ile bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. Ataş konuşmasında : “Kuruluşundan bu güne kadar gerek Tekirdağ İl Teşkilatımıza, gerekse tüm ilçe teşkilatlarımızda görev yapan kardeşlerimize bu zamana kadar yürütmüş oldukları çalışmaları için kendilerine teşekkür ediyorum. Yapılacak kongremizin göreve gelecek arkadaşlarımızın hayırlı çalışmaları ile Büyükşehir’i kazanacak iradeye sahip olduklarına inanıyorum. Sizler ile kucaklaşmayı, el sıkışmayı çok arzu etmemize rağmen pandemi sürecinde çocuklarımız ile torunlarımız ile kucaklaşamaz olduk. İnanıyorum ki bu bir imtihandır. Rabbim bizleri bu imtihandan alnımızın akıyla çıkarsın. Rabbim bu salgın sürecinde canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza güç kuvvet versin. Rabbim onları esirgesin inşallah. Kıymetli kardeşlerim, Türk toplumunu benimseyemeyen, Türklük ile düşmanı olan zalim güçlerin, Ermenistan’ın kardeşimiz, iki ülke tek millet dediğimiz Azerbaycan’a haince saldırdığını öğrenmiş bulunmaktayız. Bilinmelidir ki, Azerbaycan’a yapılan saldırı bize yapılmıştır. Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında dimdik ayakta duracağız. Dualarımız onlar ile beraberdir. İktidar olduğumuz günden bu güne kadar Türkiye’de bir çok hizmete imza atmış kadrolarız. Belki 100 yıl boyunca bu millete kazandırılmamış hizmetleri milletimize ulaştırmış bir iktidarız. Bu uğurda evini, ailesini, çocuklarını ihmal etmiş teşkilat mensuplarımızı tebrik ediyorum. Son genel seçimlerde Cumhur İttifakı olarak ülkemizin geleceği ve milletin geleceği doğrultusunda güçlü bir diyaret göstermek suretiyle, milletimizin kalkınması konusunda büyük bir irade gösteren Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarına da teşekkürlerimi ve tebriklerimi sunuyorum. Önümüzdeki süreçte aşılamaz dediğimiz sorunları, Cumhur İttifakımızın mensupları ve sizlerin de desteği ile aşacağız. Değerli kardeşlerim, biz Milletimize hizmet etme yolunda büyük bir irade ortaya koyarken, mücadelemizi sürdürürken önümüze birçok engeller konuldu. Türkiye’nin istikbal ve istiklalini karartmak isteyen kimseler geçmişten kalma alışkanlıklarını bugün de sürdürmek istediler. Ama rabbim onları muvaffak kurmadı. Milletimiz onların bu planlarına geçit vermedi. İnsanoğlu nisyan ile mahlûldür. Bu zihniyetin neler yaptığını birbirimize hatırlatmak zorundayız. Bakın, 2000’li yılında millet ve iktidar arasındaki bağı kopartmak için muhtıra vermek suretiyle Ak Parti iktidarını sona erdirmek isteyenlere gereken cevabı hükümetimiz vermiştir. Onların verdikleri muhtırayı suratına vurdu. 2008 yılında 360’a yakın milletvekili olan Ak Parti’ye kapatma davası açıldı. İktidarda olan bir partiyi gazete kupürleri ile kapatmaya çalıştırlar. Ama Anayasa Mahkemesi buna müsaade etmedi. Sonrasında, 2012 yılında MİT Müsteşarına karşı bir operasyon düzenlendi. MİT Müsteşarının koluna kelepçe takmak suretiyle ifadeye çağırmaya çalıştılar. Ama Cumhurbaşkanımız dik duruşu ile buna müsaade etmedi. 2013 yılına geldiğimizde 12 tane ağacı bahane eden Gezi zekâlılar, ağaçları bahane edip bu ülkeyi karıştırmak istediler. İç çatışma meydana getirme gayreti içinde oldular. Ama muvaffak olamadılar. 17-25 Aralık 2013’te Hükümetimize bir operasyon düzenlemeye kalktılar. Yine başarılı olamadılar. 2014 yılının Şubat ayında MİT Tırlarına karşı operasyon düzenlendi. Suriye’deki kardeşlerimize yardım götüren tırlara silah taşıyor diyerek, bu ülkeye bir terör damgası vurarak kendi ülkesine operasyon düzenleyen Fetöcü savcılar gördük bu ülkede. 2016 yılında 15 Temmuz hain darbe girişimi ile bu ülkeyi işgal etmeye çalıştırlar. Milletimizin dirayeti ile, canını ortaya koyması ile yine muvaffak olamadılar. Milletimizde bu irade, bu güç olduktan sonra bu ülkeye kimsenin bir şey yapamayacağını herkes görmüş oldu. Kıymetli kardeşlerim, inanıyorum ki, bu iradeye sahip olan teşkilat mensuplarımızın önümüzdeki dönemde Tekirdağ’ımızın, Trakya’mızın tamamını Cumhur İttifakı ile tanıştıracağına eminim. Başkanımız Cüneyt Yüksel’e çalışmalarından, hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Arkasında bulunan güçlü il ve ilçe teşkilatımıza da teşekkür ediyorum. Tekirdağ’ımız için büyük bir şans olan TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop’a da sevgilerimi, saygılarımı ve teşekkürlerimi iletiyorum. Dedi.

Konuşmalar sonrası Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Mustafa Ataş’a günün anısına hediye takdim etti. Ak Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin, kuruluştan bugüne görev yapan ilçe başkanlarından; kurucu İlçe başkanı Av. Sadi Şen, Salih Kayın, Cavit Yazıcı, Ziya Meral, Av. Emrah Tunca, Cüneyt Yüksel, Hüseyin Uzunlar’a hatıra plaketi takdim etti.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR