Salı, Haziran 25, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMSESSİZ TÖREN!

SESSİZ TÖREN!

Koronavirüs salgını nedeniyle tedbir amaçlı 18 Mart Şehitler Günü ve  Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıl Dönümü coşkuyla kutlanamadı. Sadece protokol üyelerinin bir kısmı yer alarak Tarihi Valilik Binası Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni ile 18 Mart şehitleri anıldı.

Tarihi Valilik Binası önünde gerçekleştirilen Çelenk Sunma Töreni’ne Vali Aziz Yıldırım’ın yanı sıra Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Garnizon Komutanı Tankçı Kur. Alb. Cumhur Mustafa Kıcanaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kaya, CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Saygın katıldı.

Atatürk Anıtına;  Valilik Makamı, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın çelenkleri sunulduktan sonra saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı okundu. Ardından Vali Yıldırım Şehitlik  Özel Defteri’ni imzaladı.

“VATAN TOPRAĞIMIZ CESARET VE KARARLILIKLA MUHAFAZA EDİLECEKTİR”

Vali Yıldırım, Şehitlik Özel Defterine şunları yazdı; “Aziz ve Kahraman Şehitlerimiz; vatanımızın korunması,  istiklalimiz, istikbalimiz ve hürriyetimizin sembolü olan ay-yıldızlı bayrağımız uğrunda göğsünüzü siper edip, canlarınızı feda ederek, bu aziz toprakları kanlarınızla suladınız.  Siz Aziz Şehitlerimizin hem Allah indinde hem de Yüce Türk Milletinin bağrındaki manevi hatırası, daima en yüksek iftiharla yâd edilecektir. Şüphe yok ki; sizlerden aldığımız güç, azim ve kararlılıkla, rengini kanlarınızdan alan Şanlı Türk Bayrağı sonsuza kadar gök kubbede özgürce dalgalanacak, vatan toprağımız son nefer, son nefes ve son damla kana kadar aynı cesaret ve kararlılıkla muhafaza edilecektir. 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Savaşının 105. Yılı münasebetiyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü,  dinimiz, vatanımız, namusumuz için bir an bile düşünmeden canını feda eden siz aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Sizlere minnettarız, ruhunuz şad olsun. “Âsım’ın nesli.. diyordum ya.. nesilmiş gerçek: İşte çiğnetmedi nâmûsunu, çiğnetmeyecek.”

Şehitlik Özel Defteri’nin imzalanmasının ardından 18 Mart Şehitler Günü ve  Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. Yıl Dönümü Kutlama Etkinlikleri son buldu.

ERTAN GENCE

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR