Tekirdağ Günaydın Gazetesi

SENDİKAYA OPERASYON: 21 GÖZALTI

SENDİKAYA OPERASYON: 21 GÖZALTI
04 Ekim 2019 - 22:55

Çorlu ve Çerkezköy’de bulunan Devrimci Tekstil İşçileri Sendika yöneticilerine polis tarafından baskın düzenlendi. Baskında sendikanın yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ve Çorlu ilçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği Ekiplerince sabah erken saatlerde Devrimci Tekstil İşçileri Sendikasının yöneticilerinin evlerine ve sendikanın şubelerine polis tarafından baskın düzenlendi. Özel hareket timlerinin de destek verdiği operasyonlarda sendikanın şubesine gelen polis burada her yeri didik didik aradı.

Baskınlarda çok sayıda materyale el konuldu. Sendikanın Çorlu şubesinden sonra Çerkezköy ilçesinde de faaliyetlerini yürüttüğü ve şubeleşme arifesinde oldukları tespit edildi. Uzun süren aramalarda ele geçen materyallere el konulurken aralarında sendika yöneticilerinin de bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılar sağlık kontrollerinin ardından sorguları yapılmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Gerçekleştirilen operasyonla ilgili tahkikat devam ediyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.