Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMŞEHİR HASTANESİ'NDEKİ 483 MİLYON TL NEREDE?

ŞEHİR HASTANESİ’NDEKİ 483 MİLYON TL NEREDE?

Tekirdağ Günaydın Gazetesi’nde yayınlanan Ertan Gence ile Meydan programına katılan İlker Yağcıoğlu, Tekirdağ Şehir Hastanesi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Canlı yayında konuşan CHP Süleymanpaşa İlçe Başkanı İlker Yağcıoğlu, “Ben buradan tüm AK Partililere soruyorum. Şehir Hastanesi ne kadara yapıldı? Bugüne kadar bu hastanenin maliyeti hakkında neden kimse bir açıklama yapmadı. Ama ben söyleyeceğim şimdi. Benim söylediğim tutarlar yalansa kendileri açıklasınlar. Sonrasında ben belgeyi koyacağım. Tekirdağ Şehir Hastanesinin maliyeti finansman giderleri hariç proje maliyeti 112 milyon 880 bin 834 euro. Finansman giderleri de dahil 127 milyon 833 bin 840 euro. Peki gelelim bu hastane kaç para üzerinden kredilendirildi biliyor musunuz? 127 milyon değil, 215 milyon 738 bin 483 euro üzerinden kredilendirildi. 127 milyon finansman giderleri dahil hastanenin maliyeti, bunun üzerine firma artık nasıl bir karsa karını koyuyor.

Biz bu projeyi uzmanlara gösterdik. Her şeyi aynı en az yüzde 30 aşağısı söyleniyor. Biz şehir hastanesine karşı değiliz. Biz şehir hastanesinin Euro cinsinden ihale edilmesine karşıyız. 215 milyondan yüzde 30 kırım yaparsak yaklaşık 65 milyon Euro. Kamu eğer bu hastaneyi kendi yapsaydı bugünkü kur üzerinden 483 milyon lira Tekirdağlı hemşehrimizin cebinden daha az para çıkacaktı. Aynı bina, aynı teçhizatlar ile. Peki ben soruyorum 483 milyon TL nerede? Kimin cebine gitti? “Kupon arazileri benden habersiz satmayacaksınız” diyen zihniyet sizce burada boş geçmiş olabilir mi? ” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR