ŞEHİR HASTANESİ OLAY OLDU « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

30 Mart 2023 - 12:39

ŞEHİR HASTANESİ OLAY OLDU

ŞEHİR HASTANESİ OLAY OLDU
Son Güncelleme :

08 Nisan 2022 - 12:01

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan’dan sonra CHP Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer’de Tekirdağ Şehir Hastanesi’nin ulaşım sorununu TBMM’nin gündemine taşıdı. Yüceer; “Hastalar randevu alamıyor, alanlar ise hâlâ bağlantı yolları yapılmayan hastaneye zaten ulaşamıyor” dedi.

CHP PM Üyesi, Tekirdağ Milletvekili Dr. Candan Yüceer, Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’nin ulaşım sorunuyla ilgili Meclis Genel Kurulu’nda söz aldı. Yüceer, “AKP iktidarında krizler, kuyruklar ülkesi hâline gelen Türkiye’de tam bir sağlık krizi yaşanıyor; acillerde, polikliniklerde, ameliyathanelerde, görüntülemede, her yerde kuyruklar var, hastalar randevu dahi alamıyor” dedi.

“HASTANE, KÖPRÜ BAĞLANTI YOLLARI YAPILMADAN AÇILDI”

Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’nin 13 Kasım 2020’de eksiklerine rağmen açıldığını ifade eden Dr. Yüceer, “Seçim bölgem Tekirdağ’da şehrin dışına, çevre yolu üzerine yapılan şehir hastanesi, hastaneyi şehre bağlayan köprü bağlantı yolları yapılmadan, Tekirdağ’ın kurtuluş günü olan 13 Kasım 2020’de apar topar, eksiklerine rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Hastalar randevu alamıyor, alanlar ise hâlâ bağlantı yolları yapılmayan hastaneye zaten ulaşamıyor. Birçok ilde Sağlık Bakanlığı ve Karayolları arasındaki protokollerle bu yollar yapılmasına rağmen neden Tekirdağ’da bu yollar yapılmıyor? Neden Tekirdağ’a üvey evlat muamelesi yapıyorsunuz? Bu aymazlığınız yüzünden can yakıyorsunuz, can alıyorsunuz. Bir an önce şehir hastanesinin köprü bağlantılarını yapın ve hastalarımızın, hemşirelerimizin sağlık hizmetine hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayın” diye konuştu.