Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMŞARKÖY'DE "SORUN" VAR HİZMETE CEZA KESTİLER

ŞARKÖY’DE “SORUN” VAR HİZMETE CEZA KESTİLER

Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var, kendisine hizmet için talepte bulunan mahalle muhtarı ve vatandaşları geri çevirirken, aynı vatandaşlara yardım eden Süleymanpaşa Belediyesi’ne 12 bin TL ceza kesti.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel yaptığı paylaşımda köy muhtarının önce bağlı olduğu belediye başkanına gittiğini ancak istediği sonucu alamadığını aktardı. Yüksel, “Muhtarımız önce komşu belediye başkanına gidiyor ancak kapı duvar. Sonra bize geliyor ve biz de kapımıza gelen hiçbir insanı geri çevirmediğimiz gibi muhtarımıza da yardımcı oluyoruz. İlçemizde yapılan yok çalışmalarında çıkan taşları o köye gönderiyoruz. Muhtarımız köylülerle birlikte yollarını yapıyor. Sonra bir de görüyoruz ki, o malum belediye bizlere çevreyi kirlettiğimiz için encümenden ceza yazıyor. Bu nasıl bir anlayış. Kendini kaf dağında zannediyor. Bu millet ona kaf dağını 4 yıl sonra gösterecek” ifadelerini kullandı.

Cüneyt Yüksel paylaşımında şunları söyledi; “Değerli Hemşehrilerim,
Şimdi size bir konu ve birkaç fotoğraf paylaşacağım.

Bir belediye başkanı düşünün ki; köy muhtarları kapısına gelmiş, “Başkanım, en ufak yağmurda vatandaşımız çamurdan evine giremiyor. Tüm sokaklarımız çamur içinde kalıyor; zor durumdayız. Ne olur sesimize kulak verin, derdimize derman olun.” diyor. Başkan adeta kapı duvar! “Bakarız, ederiz…” diyerek muhtarları oyalıyor.

Sonra aynı muhtarlar komşu belediye başkanına gidiyor. Başkana köylerin fotoğraflarını gösteriyor ve kendisine, “Çıkma taşlarınızı bize verin; biz kendi yolumuzu kendimiz yapalım. Bu devirde, bu köylünün çektiği reva değil!” diyerek, yardımcı olması hususunda ricada bulunuyor.

Şimdi, paylaştığım fotograflara ne olur bir bakın…
Bunları gördükten sonra, kapınıza gelmiş bir vatandaşa “Bana ne!” diyebilir misiniz?
Diyemezsiniz elbette…
Biz de diyemedik.
Peki sizce sonuç ne oldu?

O belediye başkanı, yani milletinin sesine kulak vermeyen, küçük dünyasında makamı ve makam aracının arka sağında oturarak kendini kaf dağında zanneden arkadaş, komşu belediye başkanına, “çıkma kilit taşlarla çevreyi kirletti” (!) diye, encümeninden ceza kesmiş…
Şaka gibi!
Allah hidayet versin…

Başı Kaf dağında olan sn.başkan!
Sen o koltukta bu kafa ile oturduğun sürece, daha çooook cezalar kesersin…

Ama bu sözümü unutma!
4 yıl sonra milletimiz sana öyle bir ceza keser ki, ne olduğunu anlayamadan, ne Kaf dağın kalır, ne o kıymetli makam koltuğun, ne de arka sağda oturduğun o kıymetli makam aracın. Bir bakmışsın hepsi gitmiş…

#sorunVAR Demedi deme”

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR