Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMADAYLIĞINI AÇIKLADI ETİ'YE SERT SÖZLER SÖYLEDİ

ADAYLIĞINI AÇIKLADI ETİ’YE SERT SÖZLER SÖYLEDİ

Tekirdağ Esnaf Odaları Birliği başkanı Sami Kayın, Tekirdağ Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi başkanlığına adaylığını geniş katılımlı bir basın toplantısı ile açıkladı. Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Heybet Restoran’da adaylığını açıklayan Odalar Birliği Başkanı Sami Kayın, yaptığı basın açıklamasında projelerini, yapacaklarını ve yapılmayanları anlattı.

ODA BAŞKANINA BUNU YAPAN ÜYELERE NELER YAPMAZ

Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Sami Kayın; ”Tekirdağ’da kamuoyunda farklı farklı anlaşılmalar farklı farklı yorumlar var, Esnaf Kefalet Kooperatifine neden aday olduk ? Sayın Kefalet başkanı, şuanda oda başkanlarıma yönetim kurullarına, kooperatif başkanlarıma saygı göstermediği için, azarladığından dolayı aday olduk. Bugün oda başkanlarını azarlayan üyelerimize neler yapmaz ? Bir başkan azarlıyorsa başkanları, oda yönetim kurulu veya bizim değerli esnaflarımıza neler yapmaz ?” şeklinde konuştu.

BENİM ESNAFIM GARİP GUREBA DEĞİL

Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Sami Kayın; ”Sayın Başkan ben dedi garip gurabaya kredi verdim dedi. Benim esnafım garip gureba değil, garip gureba dediğinden dolayı aday oldum. Tekirdağ’da ki esnafa garip gureba dediğinden dolayı aday oldum. Garip gureba dediği esnaf sayesinde biz bu koltuklarda oturuyoruz, Ben 2002’den beri bu garip gureba diyen zihniyete karşı aday oldum. 2002’den beri bizi bu koltuklarda esnaflar oturtuyor. Sayın başkanın artık farklı meziyetleri var herhalde esnafa garip gureba kelimesini kullanıyor Allah razı olsun Tekirdağ’da ki esnaflarından, Allah bin kere razı olsun pazarcı esnafımızdan 2002’de beni başkan yaptı onların sayesinde odalar birliği başkanı oldum. Binlerce defa o esnaflara şükrediyorum.” dedi.

TEKİRDAĞ ESNAFININ SADECE %30 FAYDALANMIŞ

Verilen krediler ile ilgili Tekirdağ esnafının sadece %30’nun yararlandığını söyleyen Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Sami Kayın; ”Esnafımıza vermem, yapmam dediğinden dolayı aday oldum. Vermem, yapmam ne demek biz bu esnaf sayesinde buralarda oturuyoruz. Bizim odalarımızın sahibi sadece üyelerimizdir. Bunları bilmemiz gerekiyor. Kefalet kooperatifi esnafa yardım etmek, esnafa kefil olmak amacıdır, esnafa zorluk çıkarmak değildir. Tekirdağ’da 2800 tane esnafa kredi verdiğini söylüyor, 200 taneye yakını vefat etmiş, bunların 100’er TL blokeleri olduğundan dolayı onları silme zihniyetinde bulunmayan bir yönetim. Tekirdağ’da 8 bin tane esnafımız var, Kefalet kooperatifinde sadece %30 esnafımız yararlanmış. Hedefimiz ilk dönem 6 bin esnafımızı bu kefaletin kredisinden yararlandırmak.” ifadelerini kullandı.

İLK DÖNEM İLK 10 SONRA TÜRKİYE’DE 1. OLACAĞIZ

Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Sami Kayın; ”Tekirdağ Türkiye’nin gözbebeği, Avrupa’yız biz. Hedefimiz Manavgat kooperatifi gibi bir numara olmak. Hedefimiz Türkiye’de 1 numara yapmak. İlk dönem en azından ilk ona girmek, ikinci dönem Türkiye’de 1 numara yapmak. Biz kefaleti iyi biliyoruz, onlardan daha iyi biliyorum. Onlardan daha iyi biliyorum, onların hiç birisi bilmiyor. İyi bir ekiple, güçlü bir ekiple Kefalet kooperatifinde esnaf geldiği zaman evine gelmiş olacak. Orası bizim malımız değil. Ben 2002’de ilk başkan olduğum günden bu yana hiç bir zaman ben kurumu benimsemedim. Bugün varım yarın yokum. Kefalette ki personele üzülüyorum, baskı yapıyorlar, üyelerimizi arıyorlar diyorlar ki bize sahip çıkın. Kefaletin avukatı gece gündüz vekalet topluyor suçtur bu. Bu pastada ne varda bu kadar çok mücadele ediyor bunlar.” dedi.

KORKU İMPARATORLUĞU İLE OLMAZ BU İŞLER

Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Sami Kayın; ”Burada demokrasi olmalı Tekirdağ esnafı kazanmalı. Öyle korku imparatorluğu kurupta İnsanları tehdit etmek, başkanları tehdit etmek böyle bir şey yok. Demokrasi varsa adayda olacak, biz demokrasiden yanayız. Şimdi diyorlarmış ki ‘El Kaldıranları bir görelim’ Ben el kaldırmada da yenerim, sandıkla da yenerim. Ama ben derim ki sandık olsun, 2800 esnaf oraya gelsin Tekirdağ Esnaf Kefaletin başkanını seçsin. Biz kazanmayalım, demokrasi kazansın. Üyeler diyorlar ki bana sayın başkanım Allah razı olsun üye olduğumuzu anladık diyorlar. Başkan arar, yönetim arar, personel arar. Personelin ne günahı var ya. Ben personelin hepsini seviyorum ama personeli bu seçimlerde bu kadar merkeze koymak yanlış. Onu kimse tanımazken bu kredilerin %80’ini ben verdim.” ifadelerini kullandı.

DEMOKRASİ KAZANSIN BİZ DEĞİL !

Kredi Kefalet Kooperatifi Başkan Adayı Sami Kayın; ”Geçen gün yaptığı toplantıda söylediği bir kelimeye de çok kırıldım. Dedi ki Aydoğdu mahallesinde 3 katlı ev varmış arsa tapulu. Ben Tekirdağ’da arsa tapulu çok yere kredi verdim. Bizlerin verdiği krediye banka müdürü karışamaz. Mücadele edeceğiz, yardımcı olacağız. En zor günde esnaflarımıza yardımcı olacağız. 2800 esnaf gelsin pazartesi günü gelsin demokrasi kazansın. ” diyerek sözlerini noktaladı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR