Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMRUMELİ İSKELESİ VE SELANİK MEYDANI SÜLEYMANPAŞA’YA ÇOK YAKIŞTI

RUMELİ İSKELESİ VE SELANİK MEYDANI SÜLEYMANPAŞA’YA ÇOK YAKIŞTI

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından tamamen belediye imkânları ile yenilenen Rumeli İskelesi ile karşısında bulunan Selanik Meydanı, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla, muhteşem bir törenle hizmete açıldı. Uzun yıllardır atıl vaziyette kapalı olarak duran iskele, hiçbir yükleniciye gerek duyulmadan, Süleymanpaşa Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen iyileştirme, düzenleme ve inşaat çalışmaları sonucunda şehre kazandırıldı.

7 MİLYON YERİNE 2 BUÇUK MİLYONA MAL OLDU
Açılışta bir konuşma yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Bu akşam şehrimiz için iki önemli noktanın açılışını yapıyoruz.
Birincisi Cumhuriyet Meydanı’ndan Yazar Mehmet Serezli Caddesi ile birlikte sahilimize uzanan eski dörtler meydanı şimdi ki adı Selanik Meydanı olan ikincisi şehrimizin merkez noktasında ve yıllardır atıl durumda bulunan ve şehrimizin sosyal hayata kazandırılması için yıllardır bekleyen Rumeli İskelesi.
Rumeli İskelesi için denizcilik işletmelerine müracaatta bulunduk. Meclis Başkanımız Sayın Şentop’un Sayın Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak ile yaptığı görüşme neticesinde 1 Kasım 2019’da Aylık 25 bin TL bedel ile iskelemizin kira sözleşmesi imzalandı. 26 Kasım 2019 tarihinde anıtlar kurulu onaylı projemizi aldık.
12 Şubat 2020 tarihinde iskelemizin 3 ayrı noktasından karot numunelerini alarak ‘Bismillah’ dedik.
Gördük ki burada yapılacak olan çalışmaları ihale yapmaya kalksak, belediyemizin kasasından yaklaşık 7 milyon TL çıkıyordu. Bunun üzerine belediyemizin kendi imkanlarıyla iskelemizin çalışmalarına başladık.
Rumeli iskelemizin alanı yaklaşık 6 bin metrekaredir. Selanik Meydanıyla birlikte bütün yaptığımız bu çalışmalar eksik kalan yerlerde tamamlandığında belediyemize toplamda 2 buçuk milyona mal olmuş oldu.
“BİRİLERİNİN 5 YILDA YAPTIĞINI BİZ 1 BUÇUK YILDA YAPTIK”
Yaklaşık 1 buçuk yıldır görevdeyiz. Görev süremiz boyunca aşkla, sevgiyle inançla çalışıyoruz. Ancak şunu gururla söyleyebilirim.
Birilerinin 5 yılda yaptığını biz 1 buçuk yılda yaptık. Bir yandan hizmetlerimizi sürdürürken Süleymanpaşa’nın 5,10, 20 yıllık planlarını da hazırlıyoruz.
Ata Tepe, Ekmekçioğlu Parkı, Altınova Millet Bahçesi, Kapalı Pazar Yeri, Kadın Yaşam Merkezi, Yaşlılarımız için Gönül Evi, Ata sporları merkezi, Engelliler için Engelsiz projelerini kalan 3 buçuk yıllık dönem içerisinde hayata geçireceğiz. ” dedi.
TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP YÜKSEL’E TEŞEKKÜR ETTİ
Rumeli İskelesi ve Selanik Meyanı açılışında konuşan TBMM Başkanı Şentop ise, “Belediyemiz tarafından tamamlanan güzel bir hizmetin açılışını yapacağız. Bu sebeple memnunuz, mutluyuz. İnsanımızın huzurunu, ihtiyacını, rahatını, mutluluğunu temin etmek için yapılan her hizmeti takdir ediyorum.
Bu sebeple Belediye Başkanımız Sayın Cüneyt Yüksel’i tebrik ediyorum. Hemşehrilerim adına kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ise kentin turizmine hız kazandıracak bu projenin hayırlara vesile olmasını diledi. Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Rumeli İskelesinde incelemelerde bulundu. Açılışı yapılan İskele drone ile havadan da görüntülendi.
AÇILIŞA YOĞUN KATILIM
Açılışa TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yanı sıra Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Soner Gül, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, AK Parti Süleymanpaşa İlçe Başkanı Sezai Çetin kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR