RODOSTOBİS ÖZELLEŞİYOR « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

1 Ağustos 2022 - 11:04

RODOSTOBİS ÖZELLEŞİYOR

RODOSTOBİS ÖZELLEŞİYOR
Son Güncelleme :

04 Temmuz 2019 - 13:14

Süleymanpaşa’da hayata geçirilen RodostoBis projesinde 30 bisiklete 700 bin TL ödendiği iddiası sonrası AK Parti’li meclis üyesi Ali Rıza Eti’nin özelleştirme teklifine Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel olumlu yaklaştı.

“30 BİSİKLET 700.000 TL, ELDE EDİLEN GELİR 90.000 TL”

Süleymanpaşa Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısının en dikkat çeken konularından biri de, “akıllı bisikletler” oldu. AK Partili Meclis Üyesi Fedai Yüksel, geçmiş dönem satın alınan ve kiralık olarak hizmet veren bisikletlerin akıbetini sordu. Başkan Cüneyt Yüksel, bisikletlerin kiralık olarak hizmet vermeye devam ettiğini ve buradan sağlanan gelirin çok cüzi olduğunu söyledi. 30 bisiklet için bugüne kadar 700.000 TL harcandığına dikkat çeken Yüksel, “Bu rakama işçilik bedelleri dahil değil. Ayrıca rakam bununla da sınırlı kalmıyor; harcanmaya devam ediyor. Özetle bisikletlerin bir tanesine yaklaşık 24.000 TL ödenmiş. Yapılan hizmete karşı değiliz. Ancak yapılan iş mantıklı değil. Bu hizmet için 3 personel 1 araç görevlendirilmiş. Bisikletlerin bakım maliyeti var. Buradan elde edilen gelir bugüne kadar 90.000 TL. Biz bu bütçeyle 1500 tane bisiklet alıp vatandaşlarımıza dağıtsaydık hayır dualarını alırdık.” dedi.

CHP’LİLER TEPKİ GÖSTERDİ

AK Partili Meclis Üyesi Ali Rıza Eti de, devam eden bu hizmetin özelleştirilmesi önerisinde bulunarak, “Böylelikle belediyemizi hem bakım maliyetinden kurtarmış oluruz, hem de bu hizmeti verecek firma belediyeye para öder.” diye konuştu. Eti’nin önerisine karşı çıkan CHP Grup Başkanı İlhan İmrak, “Kültür ve spor hizmeti olarak düşünülmesi gereken bu işi panayıra dönüştürmek istiyorsanız buyrun yapın.” şeklinde konuştu.