Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMNİŞANCI'DAN UKOME'YE TEPKİ

NİŞANCI’DAN UKOME’YE TEPKİ

Tekirdağ’da, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan UKOME’DEN çıkan zam kararı vatandaş ile minibüsçü esnafını karşı karşıya getiriyor.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kumbağ Minibüsçüler Kooperatif Başkanı Recep Nişancı, Büyükşehir Belediyesi ve Tek-Ulaş firması biz minibüsçüler ile esnafı karşı karşıya mı getirmeye çalışıyor. Böyle bir uygulama olabilir mi? Diyerek isyan etti.
Ulaşım zammı ile ilgili açıklamalarda bulunan Kooperatif Başkanı Recep Nişancı: “Ulaşıma gelecek olan zam teklifi UKOME’de görüşüldükten sonra UKOME Tarafından Şoförler Odasına İletilmiş, akabinde Oda Yönetimi tüm minibüsçü kooperatifini toplayarak zamları tebliğ etmiştir. Tüm Kooperatif başkanları tarafından zamlar kabul edildikten sonra 21 Aralık 2021 Günü sabah saat:06:00 itibarı ile zamlı taşımaya başlanılacağı kararlaştırılmıştır.” Dedi.
Büyükşehir belediyesinin tüm bu süreçlerden sonra geri adım attığının altını çizen Nişancı: “ Tüm konularda anlaşıldıktan sonra şimdi kulağımıza geliyor ki Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ki Tek-Ulaş firması bu zamları yılbaşından sonra yapacağını söylüyormuş. Bizim bu noktada anlamadığımız olay şu. Hem zam kararı UKOME’den çıkıyor. Tüm minibüsçü esnafı kabul ettikten sonra vazgeçtik biz yapmıyoruz deniliyor. Burada amaç minibüsçü esnafı ile vatandaşı karşı karşıya mı getireceksiniz. Bu zammı minibüsçü uygulayacak siz uygulamayacaksınız ve arada fazla bir fiyat farkı oluşacak.” Dedi.
Nişancı: “Kimse siyasi şovları için esnafımız ile vatandaşımızı karşı karşıya getirmeye çalışmasın. Burada kaybeden kendisi olur.” Diyerek sözlerini noktaladı.

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR