Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMRECEP NİŞANCI O OLAYI KINADI

RECEP NİŞANCI O OLAYI KINADI

Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı dün Çorlu’da polis ile vatandaşlar arasındaki yaşanan olayla ilgili basın açıklaması yaptı.

Recep Nisanci açıklamasında, “24/04/2020 tarihinde bayramın birinci gününde İlimiz Çorlu ilçesi Silahtarağa Mahallesi’nde vatandaşlarımıza yönelik polis şiddetini kınıyoruz. Sebebi her ne olursa olsun şiddetin her türlüsünü reddediyoruz. Gelecek Partisi olarak bu esef verici olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesi gerekmektedir. Sorumların hukuk önünde gerekli cezayı bulmasını talep ediyoruz.

Son günlerde vatandaşa yönelik kamu görevlilerince artan şiddetin asıl sebebinin iktidarın tehdit ve nefret dilinin toplumun geneline sirayet etmesinden kaynaklanmaktadır. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışının öncelikle iktidar tarafından benimsenmesi gerekmektedir.

Yine son zamanlarda kolluk kuvvetlerine birçok angarya işler yaptırılmakta. Polisimiz ve jandarmamız asli görevinin dışında adete siyasi iktidarın emir eri haline getirilmiştir. Polis ve jandarmamız angarya işler yaptırılması sonlandırılmalı acilen asli işlerine döndürülmelidir. Ayrıca aşırı iş yükü altında ezilen polislerimize psikolojik destek verilmelidir. Kamuyouna saygı ile duyrulur.”

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR