Çarşamba, Haziran 19, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMOTOPARK ÇİLESİ O UYGULAMAYLA TAVAN YAPTI!

OTOPARK ÇİLESİ O UYGULAMAYLA TAVAN YAPTI!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen genelgeye göre okul bahçelerinin otopark olarak kullanılmasının yasaklanması Tekirdağ’da şehir içi trafiği alt üst etti.

BAKANLIK YASAKLADI

Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaşa’da şehir içi Hükümet Caddesi’nde bulunan Güzel Sanatlar Lisesi, Eski Kız Meslek Lisesi ve Eski Namık Kemal Lisesi’nin bahçeleri otopark olarak kullanılırken, Milli Eğitim Bakanlığı genelgesiyle birlikte Eski Kız Meslek Lisesi harici diğer okulların otoparkları kullanıma kapatıldı. Otoparkların kullanıma kapatılmasıyla ilgili ismini vermek istemeyen vatandaş, “Bakanlık genelge gönderdiği için okullarda otopark olarak kullanılmıyor. Telafi eğitimleri yapılıyormuş okullarda. Bir yandan da işin içinde para olduğu için bakanlık yasaklamış. Eski kız meslek lisesinin arsasında okul binası olmadığı için kapatılmadı. Geçen ay ihalesi yapıldı. Burada da 1 ay içerisinde yaklaşık 30 derslikli bir okul yapılacak” ifadelerine yer verdi.

SÜRÜCÜ VE ESNAF NE YAPSIN?

Şehir içerisinde Okul bahçelerinin otopark olarak kullanılması bir nebze trafiği rahatlatmıştı. Fakat Okul bahçelerinde otoparkların yasaklanmasının ardından vatandaşlar araçlarını boş bulduğu tüm yol kenarlarına çekmeye başladı. Otobüs durakları, yaya geçitleri gibi park etmenin yasak olduğu her noktada sürücüler araçlarını çekiyor. Belediyelerin acilen otopark yapması gerektiğini belirten vatandaşlar, “Araçlarımızı çekecek yer bulamıyoruz. Şehir içinde işimiz varsa ne yapacağız? Mecbur çekiyoruz” dediler. Esnaf ise bazı sürücülerin araçlarını dükkanlarının önüne çekmesinden ve sabahtan akşama kadar park etmesinden şikayet ederken, Belediye acil otopark yapsın ya da TEKPARK tekrar gelsin diye talepte bulundular.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR