Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMÖLÜMDEN BÖYLE DÖNDÜ

ÖLÜMDEN BÖYLE DÖNDÜ

Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde yaşayan Hasan Hüseyin Altan isimli vatandaş bir anda rahatsızlanınca, önce Hayrabolu Devlet Hastanesine oradan da Ambulans ile Tekirdağ Devlet Hastanesine sevki yapıldı. Kalbine giden Ana atar damarlarda yırtık olduğu tespit edilen Hasan Hüseyin Altan’ın yakınlarına hastanın ameliyattan çıkma şansının %5 olduğu ve Ameliyatın Devlet Hastanesinde yapılamayacağını söylediler. Tekirdağ Devlet Hastanesinden Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesine Sevk Edilen Hasan Hüseyin Altan burada acil bir şekilde ameliyata alınarak tedavisine başlandı. Ameliyattan durumu iyi şekilde çıkan Hasan Hüseyin Altan 4 günde kendisini toparlayarak yoğun bakımdan çıkıp normal odaya geçiş yaptı.

İLGİ VE ALAKALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hasan Hüseyin Altan’ın ağabeyi İsmail Altan; ‘’ Saat: 20:30 civarında fenalaştı, Hayrabolu Devlet Hastanesine getirdik, oradan Tekirdağ Devlet Hastanesine sevk ettiler. Orada da sağolsunlar çok ilgilendiler. Risk çok yüksekti, Hiçbir hastane kabul etmedi. Sonra Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi kabul etti. Hüseyin bey ameliyatını yaptı şuanda durumu çok iyi. Doktorumuz Hüseyin Anasız ve Yaşam Hastanesi çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.’’ Şeklinde konuştu.

YAŞAMA OLASILIĞI %5 OLARAK BİZE GELDİ !

Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi Genel Koordinatörü Dr. Meriç Kumbul; ‘’Hastamız 21.01. tarihinde Tekirdağ Devlet hastanesine başvuruyor, Tekirdağ Devlet hastanesinde yapılan tekitler sonrasında hastanın ana atar damarında yırtık olduğu tespit ediliyor. Ertesi gün öğlene kadar hastanın sevk edileceği bir merkez aranıyor ameliyatı yapabilecek ama bulunamıyor. Sonrasında biz en son 21’inde öğlen saatlerinde hastamızı kabul ettik. Hasta geldikten birkaç saat sonra ameliyata alındı. Yapılan ameliyatta da ana atar damarında ki yırtık onarıldı. Ardından parçalanan kalp kapakçığı tamir edildi, ardından yoğun bakım tedavi süreci başladı, 25 Ocak tarihinde ise yoğun bakım tedavisi sonlandı ve hasta ailesinin yanına odasına alındı. Hasta ilk hastaneye başvurduğunda devlet hastanesinde de hasta yakınlarına verilen bilgi doğrultusunda Ameliyattan çıkma olasılığı %5 idi. Hasta yakınları bu riski bilerek geldiler, beklentileri çok düşük olarak bu ameliyata karar verdiler. Ama bugün hastamız ailesine sağlıklı bir şekilde kavuştu. Ben bu ameliyatta emeği geçen başta doktorumuz Hüseyin Anasız, KVC yoğun bakım servisine ve personellerimize teşekkür ediyorum.’’ Şeklinde konuştu.

3. BASAMAK AMELİYATLARI YAPABİLİYORUZ !

Dr. Meriç Kumbul ‘’Özel Tekirdağ Yaşam Hastanesi olarak amacımız Trakya’da ki hastaların şifalarını başka illerde değil de ilimizde bulmalarını sağlamak ve bu vizyon doğrultusunda hareket ediyoruz. İşlerinde uzman hekimlerimiz ile birlikte Yaşam Hastanesinde çok ciddi operasyonları yapabilecek kabiliyetteyiz. Açık Kalp Ameliyatları, Ana Atar Damar Ameliyatları, Onkolojik Kanser Cerrahileri, Obezite cerrahisi gibi 3. Basamak ameliyatları yapabilecek bir ekibe ve donanıma sahibiz. Bu noktada da vatandaşlarımız bizlere gönül rahatlığı ile güvenebilirler’’ dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR