OLAN YİNE VATANDAŞA OLDU « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

26 Kasım 2021 - 23:04

OLAN YİNE VATANDAŞA OLDU

OLAN YİNE VATANDAŞA OLDU
Son Güncelleme :

11 Kasım 2019 - 11:27

Tekirdağ genelinde yaşanan Türk Telekom hatlarındaki sıkıntı vatandaşları çileden çıkarttı.

Sabit hat, İnternet ve GSM hatlarında başlayan sorunlar vatandaşları mağdur etti. 21. YY’da Türk Telekom’u kullanan vatandaşlar “Bu çağda iletişim sorunu mu olur?” diyerek isyanlarını dile getirdi.

Tekirdağ’da Türk Telekom kullanıcısı bir vatandaş yaptığı şikayette, “Telefonumuza arama yapıldığında telefonumuz çalmıyor. Ayrıca arayan kişiye kesildi bilgisi veriliyor” dedi.

Bu ve buna benzer bir çok şikayet alan Türk Telekom konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; “Genel arıza nedeniyle 07.11.2019 ile 19.11.2019 tarihleri arasında telefon numarasına ait bölgede hizmet verilmeyecektir.”

ESNAFA DARBE VURULDU

Paket servis hizmeti veren işyeri sahipleri ve sigorta seyehat acentaları ise duruma tepki gösterdi. Yaşanan aksaklık nedeniyle telefonlarının çalmadığını bu nedenle iş yapamadıklarını belirttiler. “Ekonomik krizin olduğu bugünlerde bir de Türk Telekom’un önlem almadan yaptığı bu kesinti esnafa vurulan yeni bir darbedir” diye söylediler. Ayrıca yaşanan en son depremde saatlerce Türk Telekom hatları çökmüş, vatandaşlar aileleriyle iletişim kuramamıştı. Sabit hat, İnternet ve GSM faturalarını ekstra vergilerle vatandaşlardan alan Türk Telekom’un kullanıcılarına yaşattığı bu mağduriyeti nasıl gidereceği merak ediliyor.