ÖĞRETMENEVİNİ OTELE ÇEVİRDİLER « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

31 Temmuz 2022 - 16:00

ÖĞRETMENEVİNİ OTELE ÇEVİRDİLER

ÖĞRETMENEVİNİ OTELE ÇEVİRDİLER
Son Güncelleme :

12 Temmuz 2021 - 11:34

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde bulunan öğretmenevi Tekirdağ’da yaşayan emekli öğretmen ve çalışan eğitimcilerin kullanımına kapatıldı. Sadece dışarıdan gelen öğretmenlere konaklamalı kullanım açıldı.

Tekirdağ’da yaşayan emekli öğretmenlerin bir araya gelip vakit geçirdiği sosyal tesis olarak yapılan Öğretmenevi Tekirdağ’da yaşayan öğretmenlere kapatılması tepki çekti. Sadece dışarıdan gelen kişilere açılan öğretmenevine Tekirdağ’dan hiç kimsenin girmesi ve kullanması yasaklandı. Yapılan bu uygulama emekli öğretmenler tarafından tepkiyle karşılanırken, “Bizim aidatlarımızla yapılan öğretmenevimizi otele çevirmişler” dediler.

“TEKİRDAĞLI ÖĞRETMENLERİN HAKKI GASP EDİLDİ”

Tekirdağ’da yaşayan emekli öğretmen Fazlı Gülmez, “Öğretmenevimiz pandemi yasakları ve tedbirleri kapsamında 1 Temmuz 2021 tarihine kapalı tutuldu. 1 Temmuzdan itibaren bütün yasaklar kalktığı için bütün özel ve resmi kurumların sosyal tesisleri her yönüyle emekli ve çalışan mensupların hizmetine açıldı. Ancak Tekirdağ’daki öğretmenevimiz sadece il dışından gelen müsafirlerin konaklaması için hizmete açıldı. Lavabolar ve daha önceleri öğretmenlerin oturup sohbet ettikleri, vakit geçirdikleri oturma salonları yasaklanmış durumda. Bu yasaklama etik olmadığı gibi mantıksal gerekçesi de olamaz. Bu mantıksız yasaklama bütün öğretmenler açısından bir hak gaspıdır. Girişteki oturma salonunu il dışından gelmiş konaklayan misafirlere kahvaltı yeri olarak düzenledikleri için böyle bir karar almışlar. Binanın en üst katı her türlü yeme içme yeri olarak fazlasıyla müsait. Öğretmenevimiz mevcut yönetimin kişisel malı değildir. Bu nedenle kafalarına göre akla vicdana aykırı yasaklama kararı alamazlar. Onların yapması gereken bu sosyal mekanı öğretmenler için daha kullanışlı hale getirmek olmalıdır” dedi.

ERTAN GENCE