Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelO ÖĞRETMEN TUTUKLANDI

O ÖĞRETMEN TUTUKLANDI

Muratlı’da bir okulda beden eğitimi öğretmenliği yapan C.D.K. hakkında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ilgili olarak soruşturma başlatıldı. Şüpheli gözaltına alınarak çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Evinin banyosunda kendini videoya çektiren öğretmen, görüntülerde Allah’a sinkaflı küfürler ederek; ‘Ben ateistim, Allah’ım Atatürk’ diye defalarca bağırdı. C.D.K. adlı öğretmen hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti.

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan yaptığı açıklamada, beden eğitimi öğretmeni C.D.K.’nın sosyal medya hesabından küfür içeren kendi videosunu paylaştığı bilgisi ve görüntülerinin kendilerine iletildiğini belirtti. Ulusan, bu durumu da ihbar olarak kabul ederek inceleme başlattıklarını ifade etti. Bu arada C.D.K. hakkında diğer bazı şikayetler nedeniyle de soruşturmalar bulunduğu belirtildi. Öğretmenin başlatılan idari soruşturma kapsamında açığa alındığı öğrenildi.

Muratlı Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Eğilmez’in yürüttüğü adli soruşturmada ise, şüpheli C.D.K. hakkında ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ gerekçesiyle işlem yapıldı. Şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Muratlı Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği’nde ilk ifadesi alınan şüpheli, bu sabah adliyeye çıkarıldı.

Şüpheli ifadesinde; alkollü iken Atatürk’e hakaret içeren bazı içerikleri sosyal medyada görünce ona tepki olarak bu paylaşımı yaptığını, alkolün tesiriyle bilincinin de tam yerinde olmadığını beyan etti. Cumhurbaşkanına hakaret içeren başka paylaşımları da ortaya çıkan şüpheli, suçlamayı kabul ederek; başka sitelerin paylaşımını paylaştığını söyledi.
Şüpheli C.D.K., ‘Cumhurbaşkanına hakaret, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçlamasıyla çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak Tekirdağ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na sevk edildi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR