Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img
Ana SayfaMANŞETNKÜ’de ‘Uluslararası Proje ve Fon Kaynaklarının Tanıtımı’ Adlı Etkinlik Düzenlendi

NKÜ’de ‘Uluslararası Proje ve Fon Kaynaklarının Tanıtımı’ Adlı Etkinlik Düzenlendi

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve Proje Ofisi Koordinatörlüğü tarafından Akademik Etkinlikler Komisyonunun Etkinlik Takvimi Çerçevesinde Zoom platformu üzerinden çevrim içi “Uluslararası Proje ve Fon Kaynaklarının Tanıtımı” adlı etkinlik düzenlendi.

Uluslararası Proje ve Fon Kaynaklarının Tanıtımı programının açılış konuşmasını Akademik Etkinlikler Komisyon Başkanı Öğr. Gör. Dr. Suzan DENİZ yaptı. Programda konuşmacı olan Proje Ofisi Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Duygu DOĞAN AB Çerçeve Programları, Ufuk Avrupa Çağrıları, Interreg Next Sınırötesi İşbirliği Programları, Erasmus+ Ülke ve Komisyon Merkezli Projeler hakkında sunum yaparak, başvuru ve değerlendirmelere ilişkin örnekler verdi.

Dr. Öğr. Üyesi Duygu DOĞAN ayrıca Erasmus+ proje ve Interreg Next başvurularındaki yeniliklerden bahsederek 2023 yılında açılan yeni çağrı başlıklarını paylaştı. Bu kapsamda, proje türüne özel değerlendirme kriterleri ve başvurularda en sık karşılaşılan sorunlar ele alındı. Yabancı Diller Yüksekokulu akademisyenlerinin ve araştırmacıların yoğun katılımı ile gerçekleşen program soru cevap kısmının ardından son buldu.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR