Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMNKÜ REKTÖRÜ MÜMİN ŞAHİN'DEN YENİ FAKÜLTE MÜJDESİ

NKÜ REKTÖRÜ MÜMİN ŞAHİN’DEN YENİ FAKÜLTE MÜJDESİ

HUKUK VE DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTELERİ GELİYOR

Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Mümin Şahin, NKÜ Üniversite Hastane Başhekimi Erdoğan Gültekin, Üniversite ve hastane ile ilgili Tekirdağ’da basın mensuplarıyla buluşarak sorulara cevap verdi.

MUTLAKA ÇÜRÜK ELMALAR VAR

Üniversiteye personel alımlardaki sıkıntılarla ilgili soruya cevap veren BaŞhekim Erdoğan Gültekin, “Biz TYP ile personel alımlarında vatandaşlara nasıl davranması ile ilgili hizmet için eğitim verdik. Bazı insanları ne kadar eğitebiliyoruz. Bunda sorun yaşıyoruz. Diğer kurumları gördüğümüzde biz kendimizi bu konuda başarılı görüyoruz. Biz şunun adamı bunun adamı diye bakmıyoruz. İşini yapmıyorsa gerekeni yapıyoruz. Mutlaka aralarında çürük elmalar var. Yakaladığımızda gerekeni yapıyoruz.

“SAĞLIK PERSONELLERİ DE SONUÇTA İNSAN”

Yanlış teşhislerle ilgili sorulara cevap veren Erdoğan Gültekin, “Asistan muayene ediyor. Daha sonra doktor muayene ediyor. Yanlış teşhis konusunda herkesin yaptığı kadar hata var. Diğer sağlık yerlerini düşününce bizim durumumuz çok iyi. Günde 3 bin hasta geliyor. Hata yapılmıyor demiyorum. Ama biz mutlaka önlemlerimizi alıyoruz. Hata olursa da gereken her şeyi yapıyoruz. Sonuçta sağlık personelleri de bir insan” dedi.

10 MİLYON TL İHTİYACIMIZ VAR

Hukuk ve Diş Hekimliği Fakültelerinin kurulmasıyla ilgili müjde veren NKÜ Rektörü Mümin Şahin ise,  “NKÜ Fakültemizde yeni fakülteleri açmak için hazırlıklar yapıyoruz. Hukuk ve Diş Hekimliği Fakültelerimiz kurulacak. Hukuk Fakültemiz 2020 Eylül ayında, Diş Hekimliği Fakültemiz içinde maddi desteğe ihtiyaç var. Eğitim Fakültesi için ise dosyamız Bakanlıkta. İletişim Fakültesi için bir projemiz yok. Çünkü kütüphane ve Veteriner hayvan hastanemizin yapımı için Müteahhitlerimiz tasfiye kararı alarak inşaatlar durmuştur. 10 milyon TL’ye ihtiyacımız var. Allah kısmet ederde maddi sorunu ortadan kaldırırsak bu durdurulan inşaatları bitireceğiz. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR