Perşembe, Şubat 22, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMNKÜ İFLASIN EŞİĞİNDEN KURTULDU

NKÜ İFLASIN EŞİĞİNDEN KURTULDU

Tekirdağ’ın Namık Kemal Üniversitesi 112 milyon TL borçlu iken Mümin Şahin’in Rektör olarak atanmasının ardından yaptığı çalışmalarla borcu 11 milyon TL’ye düştü.

29 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ

Tekirdağ’da basın mensuplarıyla bir araya gelen NKÜ Rektörü Mümin Şahin ilk olarak 1992 yılından bu yana devam eden Çorlu Mühendislik Fakültesi arazisiyle ilgili sorunun çözüldüğünü şu şekilde belirtti, “Çorlu Mühendislik Fakültesi arazinde bulunan kampüste arazi birleştirme çalışmaları yapılmadığı için hiçbir çalışma yapılamamıştı. Burada adeta arazi yamalı bohça gibiydi. Yaklaşık 300’ye yakın vatandaş karşılıklı çağrılarak durum hakkında bilgi verilerek üniversite alanı dışına çıkması sağlandı. Biz teklif ettik. Onlarda kabul etti sağ olsun. 1992 yılından beri kronikleşmiş sıkıntımızdı bu. Çorlu Mühendislik Fakültesi’ne gelen öğrenciler bimer ve cimere defalarca şikayette bulunmasına rağmen bir türlü çözüme kavuşmamıştı. Sebebi de arazi bütünleşme yapılamamasından dolayı. Bu durum TOKİ, DSİ ve Çevre Bakanlığına anlatıldı ve hepsinden uygun şekilde çıktı. Şuanda Çorlu İmar planlarında 2. Askıya çıktı. Çorlu Mühendislik Fakültesi’nin kronikleşen sorunu çözmek bize nasip oldu” dedi.

“HİÇBİR FİRMAYA BORCUMUZ YOK”

Namık Kemal Üniversitesi’nin borç durumuyla ilgili de bilgi veren Rektör Mümin Şahin, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat talimatıyla SGK’da birleşen borçlar ve firmaların borçları devlet ödedi. Bunların yanında bizimde yaptığımız mali disiplin sonucu geldiğimizde 112 milyon TL olan borç 11 milyon TL’ye indi. Şuanda bizim firmalara olan hiçbir borcumuz yok. Biz geldiğimiz de üniversitemize malzeme vermiyorlardı. Şimdi çok şükür çok rahat bir şekilde alabiliyoruz” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR