Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMNİŞANCI'DAN ALBAYRAK'A MESAJ VAR!

NİŞANCI’DAN ALBAYRAK’A MESAJ VAR!

Koronavirüs belası yüzünden Tekirdağ’da ulaşım sektörü darbe görürken, günübirlik yaşayan 228 minibüs esnafı batma noktasına geldi.

MAZOT PARASI ÇIKMIYOR

Minibüs ve taksici esnafının zor durumda olduğunu belirten açıklama yapan Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı, Büyükşehir Belediyesi’nin 228 minibüs esnafına mazot desteğinin verilmesi gerektiğini belirtti. Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı, “Koronavirüs salgını Tekirdağ’da bir çok sektörü olumsuz etkiledi. Bu sektörlerin başında da minibüs ve taksici esnafı geliyor. Tekirdağ’da 228 minibüsçü esnafı var. Bu insanlar günübirlik geçinen kişiler. Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler gereği 14 kişilik minibüsler yarısı kadar yani en fazla 7 kişi taşımak zorunda. 7’den fazlası yasak. Bu şekilde insanlar mazot parasını çıkarmakta zorlanıyorlar. 228 minibüs esnafı batmak üzere” dedi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN DESTEK BEKLİYORLAR

Büyükşehir Belediyesi’nin mazot desteği vermesi gerektiğini belirten Başkan Recep Nişancı, “Tekirdağ’da faaliyetini sürdüren minibüsçü esnafı bilindiği üzere Büyükşehir’e bağlı çalışıyor. Ruhsat paralarını belediyeye yatırıyor. Her türlü yetki belediyede. Ve bu esnafın ayakta kalması için yeni çıkan torba yasalarına göre belediye yardım yapabiliyor. Bu yasa çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi’nin minibüs esnafına mazot desteği sağlamalıdır. Bugünler birlik günüdür. Günübirlik yaşayan başka gelirleri olmayan bu esnafa destek verilmelidir” diye konuştu.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR