Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMNİŞANCI UKOME VE ŞOFÖRLER ODASINA ATEŞ PÜSKÜRDÜ

NİŞANCI UKOME VE ŞOFÖRLER ODASINA ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) kararlarıyla Tekirdağ’da minibüsçü esnafına maddi darbe vurulmaya devam ediliyor.

UKOME geçtiğimiz yıllarda aldığı kararla minibüsçü esnafına 5 yaş şartı ve engelli rampalı araç zorunluluğu kılmıştı. Ekonomik zorluklarla boğuşan minibüsçü esnafı ise alınan kararlarla batacağını ve bu zorunluluğun kaldırılması yada ertelenmesi için talepte bulundu. Talebe rağmen Ulaşım Daire Başkanı Erdin Eral ve UKOME yönetimi tarafından reddedildi. Tekirdağ’da minibüsçü esnafının haklılığı ise bugün Resmi Gazetede yayınlanan karar ile ortaya çıktı. Kanunda 1/7/2005 tarihli ve 5378 sayılı Engelliler kanunun geçici 3’üncü maddesinin altında fıkrasında yer alan “iki yılı” ibaresi “üç yılı” şeklinde değiştirilmiştir” denildi. Ekonomik şartlarla boğuşan esnafı batma noktasına ve borç batağına sürüklüyen kararlar sonucunda UKOME yetkililerin ne yapacağı merak konusu oldu.

BECERİKSİZ DAİRE BAŞKANLARIN O KOLTUKTA NE İŞİ VAR?

Esnafın borç batağına girmesiyle alakalı açıklamada bulunan Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı, “O dönemler esnaf zor durumda. Bu insanlar bu paraları ödeyemez. Bu süreç ertelenecek, uzayacak dedik. Bizi dinlemediler ve UKOME kararı aldılar. Daha sonra Tekirdağ’da esnaf sadece yaşı tutsun diye ruhsatı iptal olmasın diye bir ton borca girdiler ve paraları olmadığı için nerede çürük araba varsa aldılar getirdiler. Devlet şimdi bu süreci bizim dediğimiz gibi 3 yıl uzattı. Şimdi ne oldu esnafın elinde bozuk arabalar ve bir ton borç kaldı. Bu esnafı idare edemeyen beceriksiz Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlarının ne işi var o koltukta. Bu arabalar ne olacak? Ayrıca Kadir Başkana yolcu sayılarında yanlış bilgi verdikleri için ve halk otobüsleri ihalesinde de aynı hatalar yapıldığı için bugün milyonlarca lira Büyükşehir Belediyesi zarar ediyor. İhale şartnamesinde 83 arabayla ihaleye çıkan Büyükşehir şuan 40 arabayla zor şartlarda hizmet vermeye çalışıyor” dedi.

“ŞOFÖRLER ODASINI KINIYORUM VE İSTİFAYA DAVET EDİYORUM”

Şoförler Odası UKOME’de esnafın temsilcisi. Fakat, esnafın temsilcisi olan Şoförler Odası Başkanı Şenol Turan çoğu UKOME toplantılarına katılmayıp, vasıfsız insanları oraya gönderiyor. Bu konuları bilmeyen insanlar toplantılara katıldığı için ve toplantılarda alınan kararları takip etmedikleri için Şoförler Odası Başkanı Şenol Turan’ı kınıyorum ve istifaya davet ediyorum. Bu işi yapamayacaklarsa istifa etsin. Şoförler Odası bu esnafın temsilcisi ve esnafı temsil edemiyorlar. Buğday satacaksa Şenol Turan gitsin buğday satsın. Şoförler Odasının resmi plakasıyla buğday satın almaya gitmesin. Gitsin UKOME’de esnafın hakkını korusun.

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR