Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelNİŞANCI ANLATTI ALBAYRAK ÇÖZDÜ

NİŞANCI ANLATTI ALBAYRAK ÇÖZDÜ

ERTAN GENCE / GÜNAYDIN GAZETESİ / ÖZEL

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından minibüslerin 5 yaş zorunluluğunun 7 yaşa yükseltilmesi teklifi üst komisyonda reddedilmesiyle minibüsçü esnafına darbe vurulmuştu.  S.S.10 No.Lu Barbaros-Kumbağ Minibüs Kooperatif Başkanı Recep Nişancı’nın girişimleri sayesinde minibüsçülere sevindirici haber geldi.

ESNAFIN SEVİNCİ KURSAĞINDA KALMIŞTI

Geçtiğimiz aylarda Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, Tekirdağ’da minibüsçü esnafının 5 yaşa kadar araç ile hizmet etme zorunluluğu kararı alınmıştı. Fakat 5 yaş kararı minibüsçü esnafını zor durumda bırakmış, bir çok esnaf batma noktasına getirmişti. Yapılan son düzenlemede minibüslerin 5 yaş kuralının 7 yaşa çıkartılması çalışması alt komisyonda kabul edilmesine rağmen üst komisyon tarafından reddedilince esnafın sevinci kursağında kalmıştı.

ALBAYRAK’A TEK TEK ANLATTI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, bugün TETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İlyas Küçükmidil ve  S.S.10 No.Lu Barbaros-Kumbağ Minibüs Kooperatif Başkanı Recep Nişancı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Recep Nişancı minibüsçü esnafının sorunlarını Kadir Albayrak’a tek tek anlattı.  5 yaş kuralının minibüsçülere verdiği zararı, 5 yaş minibüsün sadece tek bir firmadan alınabildiğini bu yüzden pahalı olduğunu ve enflasyonla beraber gelen zamların esnafı batırma noktasına getirdiğini Başkan Albayrak’a açıkladı. Kadir Albayrak, Recep Nişancı’ya minibüsler de 5 yaş şartının 7 yaşa çıkartılması hususunda teklifin yeniden yapılmasını ve minibüslerin 7 yaşa yükseltilmesi konusunda minibüsçü esnafına söz verdi.

“TÜM MİNİBÜS CAMİASINA HAYIRLISI OLSUN”

Recep Nişancı Tekirdağ Günaydın Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Kadir Albayrak Başkanımıza minibüslerin neden 7 yaşa çıkartılması gerektiğini anlattık. Kendisi de hak verdi sağolsun. 7 yaşa yükseltilmesi konusunda yeniden teklif yapılmasını talep etti. En geç pazartesi günü biz de Büyükşehir Belediyesi’ne teklifimizi götüreceğiz ve 5 yaş şartı 7 yaşa çıkartılacak. Tüm minibüs esnafı camiasına hayırlısı olsun” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR