Çarşamba, Mayıs 29, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMNişancı: ‘’250 Vatandaşımızın İşsiz Kalmasına Sessiz Kalmayın’’

Nişancı: ‘’250 Vatandaşımızın İşsiz Kalmasına Sessiz Kalmayın’’

Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı, BEDAŞ ve ÇEDAŞ Çağrı merkezlerinin kapatma kararı alması ile birlikte, Tekirdağ’da siyaset yapan herkesi orada çalışan işçilerin ekmeğine sahip çıkmaya davet etti.

Cengiz ve Kolin Şirketler Grubu’na ait BEDAŞ ve ÇEDAŞ Çağrı merkezleri Tekirdağ’da ki merkezlerini kapatma kararı aldı. Bununla birlikte Süleymanpaşa ilçesinde burada vatandaşlara hizmet vererek çalışan 250 vatandaş işssizlik sorunu ile karşı karşıya kaldı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı; ‘’ Burada çalışan vatandaşlarımızın ekmeğine sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur. El birliği ile bu merkezlerin buradan çekilmesine karşı çıkmamız gerekmektedir. Bu konuda tüm sorumluları görevlerini yapmaya davet ediyorum’’ dedi.

“KENDİ YERLERİNİZİ SAĞLAMLAŞTIRMAYI BIRAKIN”

Özellikle pandemi nedeniyle Tekirdağ’da da işşsizlik oranlarının bir hayli yükseldiğinin altını çizen Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı; ‘’ Ülkemiz yaklaşık 2 yıldır pandemi süreci ile boğuşmaktadır. Bu süreçte kapatılan iş yerleri yüzünden bir çok vatandaşımız işsizlik ile karşı karşıya kalmıştır. Bu işsizler kervanına BEDAŞ ve ÇEDAŞ çağrı merkezlerinin kapatılması ile birlikte 250 vatandaşımız daha eklenmiştir. Üzülerek belirtiyorum ki, Tekirdağ’da bu işin müsebbibi olan henüz konuyla ilgili tek bir kelime bile konuşmadılar. Bu çağrı merkezlerinin kapanmaması için bir girişimde bulundular mı ? yada bulunmadılar mı ? onu bile bilmiyoruz. Buradan Tekirdağ siyasetine çağrı yapıyoruz. İşsizlik gibi sorunların siyaseti olmaz.Kendi yerlerinizi sağlamlaştırmayı birazda olsa bırakarak vatandaşlarımızın sorunlarına eğilmenizi tavsiye ederiz. Bu vatandaşlarımızın işlerini kaybetmelerine sessiz kalmadan bu işin tüm sorumluları devreye girerek bu çağrı merkezleri burada tutulmalıdır.’’ Şeklinde konuştu.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR