Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMNEREDE BU ODALAR?

NEREDE BU ODALAR?

SS.10 nolu Barbaros Kumbağ Minibüs Taşıyıcılar Kooperatifi 17 günlük tam kapanma sonrası iş yapamayan 52 minibüsçüye 1 depo mazot hibe ederek destek çıktı. Yapılan bu çalışma Tekirdağ’da diğer odaların esnaflara neden destek vermediği sorusunu akıllara getirdi.

DESTEK ÇIKMAYACAKSAK NEDEN VARIZ?

SS.10 nolu Barbaros Kumbağ Minibüs Taşıyıcılar Kooperatifine kayıtlı 52 minibüsçüye 1 depo mazot desteği vererek zor günlerinde yanlarında durdu. Kooparatif Başkanı Gelecek Partisi İl Başkanı Recep Nişancı destek ile ilgili yaptığı açıklamada, “17 gün boyunca günübirlik olarak çalışan esnaflarımızın yanlarında olduk. Bugün minibüsçü esnafımız depoları doldurdular ve ödemelerini kooparatifimiz gerçekleştirdi. Esnafımız da verdikleri aidatın yine kendilerine hizmet olarak döndüğü için mutlular. Bizler en zor zamanlarımızda bir araya gelmeyeceksek, birbirimize destek çıkmayacaksak neden varız? Allah tüm esnafımıza yardım etsin” dedi. SS.10 nolu Barbaros Kumbağ Minibüs Taşıyıcılar Kooperatifine kayıtlı minibüsçü esnafı ise yapılan bu çalışmadan dolayı Kooparatif Başkanı Gelecek Partisi İl Başkanı Recep Nişancı’ya teşekkür etti.

“KÖTÜ GÜNDE YOKSALAR İYİ GÜNDE DE OLMASINLAR”

Düşük bütçesiyle 52 üyesiyle yapılan bu çalışma akıllara devasa üye kaydı bulunan odaları getirdi. Özellikle kahveciler, lokantacılar, kafe işletmecileri, şoför esnafı, sanayiciler, sosyal alan işletmecileri odalardan hiçbir destek görmediklerini de belirttiler. Her ay üyelerden aidat toplandığı belirten işletmeciler bu aidatların ne olduğunu merak ediyor. Ayrıca zor günler geçiren esnafa bugün destek vermeyen oda başkanlarının, pandemi bitiminden sonra nasıl esnafın yüzüne bakacağını, kötü günlerinde yanlarında yoksalar iyi günde de olmasınlar diyerek tepki gösterdi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR