Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMMUTLUKENT'İN ADI DEĞİŞTİ

MUTLUKENT’İN ADI DEĞİŞTİ

Süleymanpaşa Belediye meclis kararıyla Mutlukent Esenlik Hizmetleri Kültür ve Sanat A.Ş şirketinin ismi, Süleymanpaşa Belediyesi Esenlik Hizmetleri Kültür ve Sanat A.Ş olarak değiştirildi.

2015 yılında CHP’li Ekrem Eşkinat tarafından kurulan Mutlu Kent ismi AK Parti’li Cüneyt Yüksel’in gelmesinin ardından Belediyenin isminin markalaşması, çay bahçelerinin Süleymanpaşa Belediyesi tarafından işletildiğinin bilinirliğinin artması düşüncesiyle Süleymanpaşa Belediyesinin isim değişikliği kararının alındığını bildirildi. Ayrıca Mutlukent Çay bahçelerinin ismi de Süleymanpaşa Çay Bahçeleri olarak değiştirildi.

YENİ KONSEPTLER YENİ ÇAY BAHÇELERİ GELİYOR

Süleymanpaşa Çay Bahçeleri yeni yılda da şehrin dört bir yanında vatandaşlara hizmet vermek adına projeler üretmeye devam ediyor. Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezinin içinde Süleymanpaşa Belediyesi çay bahçesi açacak. Belediyenin çay bahçelerinde emekli, şehit yakınları, gaziler, engelli vatandaşlar ve 65 yaş üstü vatandaşların faydalandığı aylık 30 adet ücretsiz çay 35’e çıkartılarak devam ediyor. Cüneyt Yüksel’in göreve gelmesinin ardından günde 2 çay sınırlanması kaldırılarak 35 çay hakkını istediği vakit içebilecek. Ayrıca vatandaşlar her ay hakkı olan 35 çay otomatik güncellenerek vatandaşların kartlarına yüklenmeye devam ediyor.  Süleymanpaşa Belediyesi 2020 yılında Süleymanpaşa çay Bahçelerinde çay fiyatlarında zam yapılmayacağı öğrenildi. Yaz aylarının gelecek olması nedeniyle nisan ayı itibariyle çalışma saatleri de tekrardan düzenlenecek. Ayrıca oruç aylarında Süleymanpaşa Belediyesi belirli bölgelerde çay bahçelerini sahura kadar hizmet vererek çeşitli organizasyonlar düzenleyeceği öğrenildi. Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel geldiği günden bu yana çay bahçelerini modern bir yüze kavuşturarak yoğun bir çalışma yürütmeye devam ediyor.

ERTAN GENCE

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR