Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEM“MUTLUKENT ÇAY BAHÇELERİ ÖZELLEŞMELİ”

“MUTLUKENT ÇAY BAHÇELERİ ÖZELLEŞMELİ”

AK Parti’li Büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Eti, Süleymanpaşa Belediyesi tarafından işletilen Mutlukent Çay Bahçelerinin özelleşmesi gerektiğini söyledi.

Tekirdağ Esnaf ve Kredi Kefalet Kooparatif Başkanı Taşıyıcılar Kooparatif Başkanı Büyükşehir ve Süleymanpaşa Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Eti Gazeteci Ertan Gence ile Abdullah Yalçın’ın hazırlayıp sunduğu Genç Bakış programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ali Rıza Eti, yaptığı açıklamada, “Bence belediye belediyecilik yapacak, esnaflık yapmayacak. Bu yüzden mutlukent çay bahçeleri özelleşmeli” dedi.

“BELEDİYE BELEDİYECİLİK YAPACAK ESNAFLIK DEĞİL”

Tekirdağ Günaydın Gazetesi’nden Ertan Gence, Ali Rıza Eti’ye Mutlukentler hakkında 2 yıl önce söylediği  sözleri hatırlattı. Süleymanpaşa Belediyesi’nin CHP’de olduğu dönemde Mutlukent Çay Bahçesi’nde yaşanan hizmet sıkıntılarından dolayı Mutlukentlerin özelleşmesi taraftarı olan Ali Rıza Eti, Süleymanpaşa Belediyesi’nin AK Parti’ye geçmesiyle birlikte Mutlukent Çay Bahçeleri özelleşecek mi sorusuna şöyle cevap verdi; “Grupta bir karar alınır ve ben o kararı desteklesem de desteklemesem de uymak zorundayım. Grup kararında Mutkukentleri belediye çalıştırmalı kararı çıksarsa siz o kararı desteklemezsenizde o karara uymak zorundasınız. Bunun tüzüğü kuralı yapısı bu. Bana göre Mutlukent Çay Bahçelerini belediye çalıştırmaması lazım. Diğer arkadaşlarımızda şunu söylüyor; Orada ekmek yiyen insanlar var. Şimdi biz bunları özelleştirirsek bu çalışanları kapının önüne koymuş olmayalım. 1 yıl deneyelim. Bakalım neler olacak? Eğer çalıştırılacak gibiyse çalıştıralım. Aksi bir durum varsa tedbirimizi çaremizi arayalım. Şimdi 1 yıl çalıştırdı belediye. Önümüzdeki yaz ayında grup nasıl bir karar alır bilemem. Benim şahsi fikrim bunların esnafa devredilmesinden yana. Belediye belediyecilik yapacak. Esnaflık yapmayacak” dedi.

 

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR