Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMMUSTAFA YEL'DEN ALBAYRAK'A KÖY OKULU CEVABI

MUSTAFA YEL’DEN ALBAYRAK’A KÖY OKULU CEVABI

KÖY OKULLARINDAN TEMEL SORUN: “KÖYLERDE ÇOCUK KALMADI”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ‘Köy Okulları Açılsın’ çağrısına cevap verdi; “Köylerde yeterli sayıda çocuk bulamazsak ne yaparız?” dedi.

“GÖNLÜM HER ÇOCUK DOĞDUĞU BÜYÜDÜĞÜ YERDE EĞİTİM GÖRSÜN”

Tekirdağ Günaydın Gazetesine özel açıklamada bulunan AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel köy okulları konusunda şu sözleri söyledi; “Köy okulları genel mevzuatla alakalı bir durum. Köy okullarının açılabilmesi için köylerdeki 1. Sınıfa başlayacak en az 10 çocuğumuzun olması lazım. Ama ne yazık ki bir çok köyümüzde böyle bir nüfus kalmadı. Köy okullarını açmak çok zor bir şey değil. Açarız ama orada çocuk bulamazsak ne yaparız? İşte temel sorun burada. Biz vatandaşlarımızla buluştuğumuz her yerde geleceğimizin teminatı çocuklarımızın gerçekten iyi yerlerde okuyabilmesinin kendilerini iyi bir şekilde geliştirebilmesi için nerede olursa olsun iyi imkanlar sunulmasından yanayız. Benimde gönlüm her çocuk doğduğu büyüdüğü yerde eğitim görsün. Köylerde yeterli sayıda çocuklarımız varsa neden biz onları uzak yerlere gönderelim? Tabii ki yanı başındaki okullara gönderelim. Biz de isteriz. Burada velilerimize de önemli görevler düşüyor.”

“VATANDAŞ AK PARTİ BELEDİYELERİNDEN MEMNUN”

AK Parti’nin üç belediyesinin çalışmalarından memnunmusunuz sorusuna ise Mustafa Yel, “Tekirdağ’da Süleymanpaşa, Hayrabolu ve Kapaklı Belediyelerimiz sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini vermektedir. Biz üç belediyemizden de memnunuz. Fakat bizim memnuniyetimizden önce vatandaşımızın memnuniyeti önemli. Biliyorsunuz ki CHP’li Belediyeler döneminde hizmet olarak sadece heykelleri görürdük. Şimdi milletimizin bizden talep ettiği neyse, herkese hizmet götürebileceğimiz bir ortam var. Bundan sonra da vatandaşımızın memnuniyeti artarak devam edecektir” diye konuştu.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR