Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMMUSTAFA ŞENTOP YATIRIMLARI İNCELEDİ

MUSTAFA ŞENTOP YATIRIMLARI İNCELEDİ

TBMM Başkanı Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop haftosunu mesaisini Tekirdağ’da harcayarak yapılacak yatırımlar hakkında bilgi aldı vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini dinledi.

SÜLEYMANPAŞA İSKELE PROJESİNİ İNCELEDİ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ilk olarak Eski Camii’nde öğle namazını kıldı ve ardından Hükümet Caddesi’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Esnafın ve vatandaşın taleplerini dinleyen Şentop, sorunların çözümü konusunda ellerinden ne gerekiyorsa yapacaklarını bildirdi. Ardından Süleymanpaşa Belediyesi’nin vizyon projelerinden Süleymanpaşa İskele Projesini incelemek üzere yetkililer ile birlikte Mustafa Şentop Tekirdağ sahilinde bulunan İskele alanına geçti. İskele alanında yapılacak çalışmalar hakkında Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’den bilgi aldı. İskele üzerinde kurulacak tesislerle, Süleymanpaşa’ya kazandırılacak olan yeni sosyal yaşam alanı yatırımlarına ilişkin değerlendirmeler bulunarak planlamalar gerçekleştirildi.

ALBAYRAK’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

İskele Projesi’ni inceleyen Mustafa Şentop daha sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı makamında ziyaret etti. Burada Şeref Defterini imzalayan Şentop, Başkan Kadir Albayrak’tan Tekirdağ genelinde devam eden çalışmaları ve projeler hakkında bilgi aldı. Hükümet ve devlet kanadından beklenilen her türlü desteği vereceklerini söyleyen Mustafa Şentop, Albayrak’a çalışmalarında başarılar diledi.  Albayrak’ta Mustafa Şentop’a ziyaretinden dolayı teşekkürlerini sundu.

“ORTA DOĞU’DA SULAR HER GÜN ISINIYOR”

Mustafa Şentop Büyükşehir Belediyesi ziyareti sonrası çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop; “Tekirdağ’daki ziyaretleri sonrasında açıklamada bulunan Şentop, “Orta Doğu’da sular her gün ısınıyor. Birbirini takip eden çok önemli ciddi gündem maddeleri var. Dün yaşanan olayla ilgili İran’ın bir resmi görevlisi Kasım Süleymani ABD tarafından ki bu üstlenildi de, bir suikast ile öldürülmüştür. Burada Orta Doğu’daki gelişmeler başta Kasım Süleymani’nin orada ki faaliyetleri, yapmış olduğu işler ile ilgili tabi çok farklı yorumlar var bilhassa Suriye’de, Irak’ta yaşayan mezhep farklılıkları sebebiyle çatışmalar içerisinde bulunan çevreler arasında Kasım Süleymani’nin faaliyetlerine karşı reaksiyon gösteren bundan rahatsızlık duyan pek çok insan vardı. Sünniler ile ilgili yapılan katliamlar ile ilgili tepki gösteren çevreler vardı. Bu işin bir boyutu” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR