Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMMURAT EMRE KERVANCILAR HER ŞEYE AÇIKLIK GETİRDİ

MURAT EMRE KERVANCILAR HER ŞEYE AÇIKLIK GETİRDİ

CHP Süleymanpaşa İlçe Başkan Adaylarından Murat Emre Kervancılar basın mensuplarıyla bir araya gelerek tüm merak edilenlere açıklık getirdi.

İşte Kervancıların açıklamaları;

“İsmim Murat Emre Kervancılar, inşaat mühendisiyim, Tekirdağ’lıyım. Evliyim ve 6 yaşında bir erkek çocuk babasıyım. İkinci de yolda.  Etüt proje işleri ve müteahhitlik işleri ile uğraşıyorum. 2007 yılından bu yana partimizin  birçok kademesinde görev yaptık. Gençlik Kolları Başkanlığı ve İlçe başkanlığı dönemlerinde örgüt ile iç içe çalıştık. Birçok yerel ve genel seçimde başarılar elde ettik. İsterseniz bu süreci kısaca özetleyelim. 2007 yılında CHP ye üye olduk. Aynı yıl ilçe gençlik kolu başkanlığı görevini üstlendik. 2008 yılında İl gençlik Kolları başkanı olarak çalışmalarımıza devam ettik. hatırlarsanız o dönemde Tekirdağ bu gün gibi AKParti Belediyesi ile yönetiliyordu. İl ve İlçe başkanlığımız ile el ele vererek çok çalıştık ve 2009 yerel seçimlerinde Tekirdağ Belediyesini büyük bir oy farkı ile CHP ne kazandırdık. 2012 yılında ilçe başkanlığı görevini üstlendik. Bu dönemde de çok çalıştık. Çınarlı mahallemizde bir lokal açtık ve işlettik. Esnafımıza sabah çaylarını ikram ettik. Partimizi anlattık. Halka açık Paneller düzenledik. Halkımıza açık ,bakınız tekrar ediyorum üyemize değil halkımıza açık, 54 adet kahvaltı düzenledik. Her Cumartesi bu kahvaltılarda halkımızla buluştuk.

Partimize bir adet sıfır minibüs aldık. Bu noktada açık olmak istiyorum çünkü bu konu yeterince bilinmiyor . Partilimiz 51 000 TL bağış yaptı ve Genel başkan yardımcımız Umut Oran da 22000 TL katkı yaptılar. Bu minibüs her çarşamba üç adet köyün dolaşılması ve benzeri etkinlikler için kullanıldı. Siyaset bir günlük iş değildir süreklilik ister. Yani bozuk ,yakıt yok,para yok  gibi bahanelerle yatmadık. Minibüs projesi daha sonra genel merkez tarafından yurt çapında benimsendi ve genel merkez katkılarıyla pek çok il ve ilçemize bu yöntemle minibüs alındı. 2019 yılında partiye kadın kolları etkinliği için benzin parası bulamayanların bugün toplanan paralar hakkında dedikodu çıkarmaları bize manidar ve kötü niyetli geliyor.Bunu da söyleyeyim. Bakınız bu minibüs konusunu ve kahvaltıları uzun uzun anlatmamın bir sebebi var.Ona döneceğiz. 2014 yılında da İlçe başkanlığından istifa edip organize ettiğimiz ön seçime belediye başkanı aday adayı olarak katıldık ve kaybettik. Malumunuz o dönemde Sn Ekrem Eşkinat belediye başkanı adayı oldu. Kendisine kazandırmak için çok çalıştık ve kazandırdık. Daha sonra çalışmalarımıza ara verdik. Malum bu başkanlık ve adaylık süreçleri yorucu süreçler, maddi ve manevi olarak insanı yorar. Bundan sonra dinlenmek gerekiyor.Bu süreç kendinizi tanıma ve hatalarınızla yüzleşme sürecidir. Bir anlamda olgunlaşıyor insan.

Ezcümle, Bir süredir parti üyesi olarak çalışmalarımızı sürdürmekteydik. Ancak son olarak girmiş olduğumuz yerel seçimlerde partimizin ülke çapında almış olduğu başarılı sonuçlara ve İl genelindeki başarılarımıza rağmen yerel seçimde ilçemiz Süleymanpaşa’da oy kaybına uğrayarak hiç tasvip etmediğimiz AK Parti adayının seçimi kazanmasına sebep olan olaylar zinciri bizi tekrar aktif görev alma noktasına getirmiştir. Partimizin Süleymanpaşa’da göz göre göre bir seçim kabetmesinin sebebini kısaca parti tabanına uzak politikalar izlenmesi , bireysel siyaset izlenmesi ,parti içi çatışmanın körüklenmesi ve parti içi dengelerin parti tabanı aleyhine bozulması olarak görüyoruz. Parti içi demokrasiye yapılan her müdahale  sosyal demokrasiye vurulan bir hançerdir. Partinin tek ve gerçek sahibi partimizin aktif üyeleri ve gönül verenleri olmalıdır.  Bugün bu düşüncelerle , partimize emek ve gönül vermiş önceki dönem gençlik kolları başkanlığı yapmış, parti yöneticiliği yapmış, aday olmuş, ve partimize üye gönül vermiş arkadaşlarımızla birlikte, hiçbir çıkar ve güç odağının etkisi ve desteği olmadan sizlerin karşısındayız.

Daha önce birilerinin desteği ve kollamasına güvenerek yola çıkanlar daima hüsrana uğramışlardır. Partimizin desteği ile başkanlık koltuğuna oturduğu halde tabana kulak tıkayanlar , kendini kaf dağında ve yenilmez görenler, çıktıkları yolda partimize hep zarar vermişlerdir. Bizim için her parti büyüğümüzün fikri önemlidir ancak icazet noktasında hiç bir kişi ve odağa cevaz vermeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Bunları belirttikten sonra ,son zamanlarda sosyal medyada ve kulislerde konuşulan bazı konulara açıklık getirmek istiyoruz. İlçe Başkanı olduğumuz dönemde biz de belediye başkanlığı aday adaylığı yarışına girdik ,hatta bu yüzden eleştirildik de, ancak biz başkanlığımızı asla parti içi yarışı ve adayları maniple etmek için kullanmadık, ön seçim yaptık , bireysel olarak ben kaybettim ancak ekibimle seçilen adayımız için kapı kapı dolaştık ve seçimi CHP ye kazandırdık” . bugün geçmiş dönem ilçe başkanı olan arkadaşımla aramızdaki farklardan birisi budur.

 Bireysel siyaset kaybettirir, taban siyaseti kazandırır.

Bir diğer konu malum yerel seçimler, Yerel seçimlerde sandıklardan çıkan binlerce boş oy parti içi çatışmanın eseridir. Bunun elbette yönetimsel sorumluluğu vardır. konu bu kadar açıkken bu sorumluluğu parti üyelerine veya CHPnin doğasına yormak sadece sorumluluktan kaçmaktır. CHP ilçe yöneticileri bu sürecin sorumlusudur. Buna rağmen bu yönetim hala yönetime devam etmektedir ve başkanı yeniden yönetime adaydır.Bunu bir defa etik olarak doğru bulmuyoruz. İlçe başkanı ve gençlik kolları başkanlığı yapmış bir partili olarak isterdim ki yapılan hatalardan ders alınmış olsun bireysel siyaset bitsin, CHP için çalışılsın. Ancak bunun olmadığını, daha kısa bir süre önce Kent konseyi seçimlerinde bir kez daha acı biçimde idrak ettik. İl yönetimimiz genel merkezin de telkinleri doğrultusunda ortak aday çıkarma çalışmalarına başlamışken ,partide de aktif görevde olan bir CHP’li yönetici göreve talip olduğunu açıkladı ve CHP li hiç kimsenin girmeyi düşünemeyeceği bir takım ittifaklar kurarak bu adayın karşısına çıktı. Bu seçimde CHP kaybetti, ortak adayla alabileceği yönetim kurulu üyeliklerinin çok daha azına razı olmak zorunda kaldı. Ancak kazananlar yine parti ağalarına karşı savaş kazandık nidalarıyla kendilerini galip ilan ettiler. Parti ağalığına hepimiz karşıyız. Ancak ağalığa karşı olmak başka CHP ile savaşmak başkadır . Bunun ayrımına iyi varmak lazım. Benzer olarak yerel seçim sürecinde de bireysel kazanç peşinde koşulurken yaratılan hava ve söylemler ki bunlar şu anda yaşadığımız sürece de ışık tutacaktır, bireylere kazandırmayı amaçlarken CHP ye zarar verilmiştir. Bakınız , örnek olarak , karşınızdaki partili arkadaşınızı eleştirirken onu maddi konularla meşgul ederseniz,onun çeşitli iş ilişkilerini mercek altına almaya çalışırsanız yarattığınız soru işaretleri o CHP li arkadaşınıza zarar vermez partiniz belediyesine, partilinize zarar verir. Bizler küçük bir kasabada yaşayan Tekirdağ’ı Süleymanpaşa’yı vatanı kabul eden ,her düşünce ve görüşe sahip kentlileriz. CHP ilçe başkanlığı yapmış ve yapacak bir partili olarak söylüyorum ,bizim belediyelerimiz hiç kimseyi kayırmaz, ihale satmaz ,yolsuzluk yapmaz. İhalelerimiz ve yönetimlerimiz şeffaf ve hakkaniyetlidir. T.C. devleti herhalde en dikkatlice CHP li belediyeleri mercek altında tutuyordur.  Belediyelerimiz 7/24 müfettişlerin incelemesi altında olduğunu bilmeyen yok. Eğer yapılmış  münferit hatalar varsa o da zaten mercek altındadır.Bunun karşısında önce biz dururuz. Çünkü bu tür davranışlar CHPye zarar verir.

Bizler ,bu kentin dürüst ve ahlaklı insanları , bu tür şeylere tevessül de etmeyiz. Hele hele CHP liler asla buna tenezzül etmezler!! Süleymanpaşa ilçe başkanlığı maddi konuların konuşulduğu ,insanlara cebindeki paraya göre değer verilen bir yer değildir. Kaldı ki yüzlerce yıllık geçmişe sahip Tekirdağlı ailelerin yetişmiş çocukları olarak Cumhuriyet çınarı Cumhuriyet Halk Partisini ayakta tutacak güce her partilimiz gibi biz de sahibiz. Sizlere konuşmamın başlangıcında ifade ettiğim hizmetler de elbette para ile yapıldı. Bizim bu güne kadar böyle bir konuyu gündeme dahi taşımamamızın sebebi  terbiyemizdir. Halka birkaç yandaşınıza yemek, kahvaltı vererek dokunamazsınız. O şekilde ancak salonlarda kendinizi eğlendirirsiniz. Halka dokunmak için önce partiliniz size inanacak, vekiliniz inanacak, iş adamınız inanacak. Neye inanacak? Sizin parti çıkarı için çalıştığınıza inanacak. Sonra destek olacak. Bizler elli dört defa halka açık  kahvaltı organize ettik ,hiç maddiyat sorunu çekmedik. Partililik ruhu budur. Bunu hatırlatmak isterim. Bizim işimiz CHP ye sahip çıkmaktır. Cumhuriyete sahip çıkmaktır. İktidara yürüyecek söylemler geliştirmektir. Bu tür boş konularla kamuoyunun meşgul edilmesi abesle iştigaldir .

 CHP de yolsuzluk arayanların adresi CHP değildir.

Buradan CHP’nin her kademesinde görev yapan yöneticilerimize ,milletvekillerimize ,başkanlarımıza da bir mesaj iletmek istiyoruz. CHP bugün iktidara yürüyor. Partimiz tek yumruk olarak iktidara yürüyecekse tabanını ve seçmeni kucaklamalı, ötekileştirmemelidir. Bizler CHP yi iktidara taşımaya ,bu yolda uyum içinde çalışmaya, bize oy vermeyenlerin de oyunu almaya talibiz. Bunu yaparken iddialarımızı söylemlerimiz ve projelerimizle destekliyoruz.

Dilerseniz nasıl yapacağız konusuna da bir açıklık getirelim.

Öncelikle parti içi kaynaşma bir araya gelmekle ve ortak hedeflere yönelmekle olacaktır. Daha önce de yaptığımız gibi partililerimizi iç kırgınlıklardan kurtaracak etkinlikler düzenlenecek, partilimize gerçek hedefin ülkemize sosyal demokrasinin, adaletin ve sosyal refahın gelmesi için çalışması gerektiği hatırlatılacak ve gereken söylem desteği verilecektir. Daha önce olduğu gibi, hem imece hem de genel merkez desteği sağlanarak ilçe başkanlığımızın maddi eksikleri tamamlanacak, partilimizin parti binasında rahat etmesi sağlanacaktır. parti terk  edilmiş görüntüsünden kurtarılacaktır. Devletimizin her kademesinde , ve zor şartlarda ,hatta özellikle zorlaştırılan şartlarda çalışan CHP ye gönül vermiş emekçilerimizin sesi olacağız. Haklarını korumak için yasal yollardan gereken her türlü girişim yapılacak, kamuoyu farkındalığı yaratacağız. Süleymanpaşa’ya bir türlü gelmeyen yatırımların takipçisi olacağız. Ak partinin değerli yöneticilerinin sürekli söz verdiği ancak bir türlü yerine getirmediği Hayrabolu yolu  gibi, hastane gibi yatırımların sözde kalmamaması için gereken kamuoyu baskısını oluşturacağız.Süleymanpaşa’lı yalnız değildir!! Yalnız Büyükşehir belediyemizin değil,İlimizdeki kardeş ilçelerin CHP li yönetim ve belediyelerinin önünü açmak için var gücümüzle çalışacağız. Kentimizde maalesef kısır siyasi çekişmelere kurban giden kırgınlıkları asla körüklemeyeceğiz, aksine seçilmiş milletvekili ve başkanlarımızın uyum içinde çalışmalarına destek olacağız. CHP lilik bilincini en üst seviyeye taşıyacağız. Kentimizdeki STK ların herbirinde sosyal demokrasinin en üst seviyede temsil edilebilmesi için gereken girişimleri yapacak, sosyal demokrat adaylara destek olacağız. Sosyal Sorumluluk projeleri üretilmesine ve desteklenmesine önem vereceğiz. Özellikle kentimiz işverenleri ve sanayi kesimiyle iyi ilişkiler kurarak kentimizde sanayi, lojistik,ticaret ve turizmin gelişmesi için üretilen projelere aktif destek vereceğiz, inisiyatif alacağız. Çiftçimizin ve esnafımızın sorunlarını dinleyecek bir başkan yardımcılığı tesis edeceğiz. Bu sorunları her platformda bıkmadan dile getireceğiz. Spora sporcuya destek olacağız. Özellikle Tekirdağspor için elimizden gelen her çabayı göstereceğiz. Süleymanpaşa belediyesini bir gölge gibi takip edeceğiz. Halkın yararına yaptıkları işlerde bizden hiç korkmasınlar onlara destek olacağız, ancak yaptıkları yanlışlara asla müsamaha göstermeyeceğiz. Toplum baskısını her daim üzerlerinde hissetmelerini sağlayacağız. bu konuda meclis üyelerimizle yakın temas halinde olacağız ve beraber çalışacağız.

İşte bu hedefler doğrultusunda her türlü fikre açığız. Yönetim kurulu toplantılarını bilgilendirme toplantısı olmaktan çıkaracağız. Bunu sağlamak için kademeli olarak bütün partililerimizi, geçmiş milletvekili ,başkan ve yöneticilerimizi biraraya getiren danışma kurulları kuracak ve mahalle örgütlerinden başlayarak her fikrin bu kurulların süzgecinden geçerek yönetim kurulu toplantılarında öncelikli olarak görüşülmesini sağlayacağız. Kadınlarımız CHP nin en asil üyeleridir. Kadın kolları ile kesinlikle uyum içerisinde çalışacağız.  Kadınlarımızın sorunlarını ve isteklerini her platformda dile getirecek ve destekleyeceğiz. Geçmiş dönem gençlik kolu başkanları olarak gençlerin partimize olan ilgi ve güvenini mutlaka artıracağız. Gençlerin düşüncelerini yönetim kurullarımızda dikkate alacağız. Genç partililerimizin siyasi kavgaların içerisine çekilerek yıpratılmalarına izin vermeyeceğiz. Kısaca bizim yönetimimizde hiç kimse kendini dışlanmış hissetmeyecektir. Kentimizde faaliyet gösteren diğer parti gurupları da düşmanımız değildir. Kentimizi ilgilendiren her konuda onlarla görüş alışverişi yapmaya ve ortak hareket etmeye hazırız.

CHP iktidara hazırlanırken ihtiyacı olan yönetim anlayışının bu olduğuna inanıyoruz.

Bu noktada ilçe kongreleri sürecine müdahale etmeyerek tabanın beklentilerine göre devam etmesini sağlayan içi ve parti çekişmeleri körüklemeyen, Sn Parti sözcümüz ve Gn.Bşk. Yardımcımız Faik Öztrak’a  Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’a, Milletvekillerimiz Sn İlhami Özcan Aygün ve Candan Yüceer’e özellikle teşekkür etmek istiyoruz.

Kısaca toparlamak gerekirse,

Kapalı kapılar ardında yazılan listeler, düşürülen yönetimler, dayanılan güç odakları olmadan, partimize çalışarak emek vermiş, siyaseti parti içerisinde öğrenmiş, tabanını kaybetmektense seçimi kaybetmeyi yeğleyen gerçek CHP liler ile çıktığımız bu yolda gireceğimiz seçimlerde partimizi daima muzaffer kılacağımıza olan inancımızla CHP ilçe başkanlığına bir kez daha aday olmaya karar verdik. Bu konuda takdir partililerimizin olacaktır.Partimize ve CHP ye hayırlı olmasını diliyoruz. Katılımınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR