Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMMİSK TEKİRDAĞ İL TEMSİLCİLİĞİNE YAKUP GAZİ TANTAN ATANDI

MİSK TEKİRDAĞ İL TEMSİLCİLİĞİNE YAKUP GAZİ TANTAN ATANDI

DİK BAŞ TOK KARIN MUTLU YARIN SLOGANIYLA MİSK ‘MİLLİYETÇİ İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU’ YENİDEN FAALİYETLERİNE BAŞLADI…

Türkiye de Sendikacılık tarihine bir dönem damgasını vuran efsane MİSK yeniden kurularak faaliyetlerine hızlı başladı. MİSK Tekirdağ İl Temsilcisi olarakta Yakup Gazi Tantan atandı.

23 Haziran 1970 tarihinde Kurucu Genel Başkan Merhum Ömer Faruk AKINCI tarafından kurulan MİSK- Milliyetçi İşçi Sendikaları Konfederasyonu, 384 bin üyesi ile Milliyetçi İşçilerin hakları konusunda Türk Sendikacılık tarihine bir dönem damgasını vurmuştu.

MİSK’ten yapılan açıklamada şöyle denildi: “Asgari ücretin net 5500 liraya çıkarılmasından sonra işten çıkarmalar hızlandı!Çalışanların mağdur olmaması için gerekli çalışmalar yapılmalıdır. Haksız yere işten çıkarılmalar önlenmelidir.”

PİYASADA ZAM ATEŞİ…

MİSK’ten yapılan açıklamada asgari ücretteki artış sevincinin piyasada başlayan zam hareketleri ile gölgede kaldığına da dikkat çekilerek şöyle denildi:Hemen asgri ücrete zam açıklanmasından yarım saat sonra bir çok gıda başta olmak üzere ürüne zam gelmiş,yapilan asgari ücret zammı yine gölge de kalmıştır.

Kısacası ülke olarak ekonomik darboğazdan geçtiğimiz bu günlerde yapılan asgari ücret zammı küçümsenemeyecek bir artış ama vergiler ve hemen ardından gelen zamlar bir hayli hayal kırıklığına sürüklemiştir.

MİSK olarak asgari ücret konusunda her zaman detaylı değerlendirmeler ile işçinin yanında dik durmaya devam edeceğiz. Asgari ücrete yapılan artışın işçilerimize bereketli olmasını dileriz.

Dik baş tok karın mutlu yarın.” MİSK

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR