Pazar, Temmuz 21, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMMİNİBÜSÇÜLERDEN ŞOFÖRLER ODASINA TEPKİ

MİNİBÜSÇÜLERDEN ŞOFÖRLER ODASINA TEPKİ

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde faaliyet gösteren minibüs kooperatifleri Şoförler Odası’nın kendilerini yeterince temsil edemediği ve haklarını savunamadığı gerekçesi ile minibüsçüler odası adı altında birleşmek için adım attılar.

Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanapaşa’da faaliyet gösteren minibüs kooperatifleri, Kumbağ-Barbaros Minibüs Kooperatifi lokalinde yemekte buluştu. Çağ Kebap ikramının yapıldığı yemeğe Değirmenaltı, Kumbağ, Yüzüncüyıl, Naip, Yeni Sanayi, Çınarlı-Karadeniz, Çiftlikönü, Aydoğdu, Altınova minibüs kooperatifi başkanları ile yönetimleri katıldı.

Minibüsçü esnafının sorun ve sıkıntılarını tartışıldığı yemekte başkanlar, kendilerinin sorun ve sıkıntılarının şoförler odası tarafından dile getirilmediğinden dert yandı. Şoförler odasının kendilerini tam anlamıyla temsil edemediğini belirten başkanlar, “Minibüsçülerin sorun ve sıkıntısı çok fazla. Şoförler odası ve başkanı kendi derdinde. Bizi ne görüyor ne duyuyor. Bunun için yeni bir oda kurmanın esnafımızın menfaatine olacağı düşüncesindeyiz. Birlik ve beraberlik içinde hareket ederek haklarımızı ve kazanımlarımızı korumalıyız” dediler.

İlk toplantının ardından yeniden toplanma kararı alındı. İlerleyen toplantılarda ise kurulması planlanan odanın detayları hakkında bilgilendirme yapılacak.

Öte yandan bazı başkanlarda Hükümet Caddesi’nin yeniden hareketlenmesi esnafın iş yapması için minibüslerin Eski Hal Kavşağı’ndan (Yapı Kredi önü) dönmesi teklifinde bulundu. Bu şekilde bir durum olması halinde çarşıya hareket geleceği ve esnafın işlerinin düzeleceği kaydedildi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR