Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMMİLLET BAHÇESİ’NİN BEDELİ BELLİ OLDU

MİLLET BAHÇESİ’NİN BEDELİ BELLİ OLDU

5 Kasım 2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Çorlu’ya yaptığı ziyarette müjdesini verdiği Millet Bahçesi’nin ihalesi yapılırken TOKİ’nin Çorlu’da yapılacak Millet Bahçesi için 7 milyon 407 bin TL’lik sözleşme yaptığı öğrenildi.

7 MİLYON 407 BİN TL

TOKİ son iki ayda sekiz millet bahçesi projesinin ihale sonucunu açıkladı. İstanbul, Düzce, Tekirdağ, Konya, Giresun ve Kars’a yapılacak sekiz millet bahçesi için yaklaşık 200 milyon TL harcandı. Kamu İhale Bülteni’nde açıklanan bilgilere göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) son iki ayda İstanbul, Düzce, Tekirdağ, Konya, Giresun ve Kars’a yapılması planlanan sekiz millet bahçesi projesinin ihalesi sonuçlandırdı. Toplam sekiz millet bahçesi için kamunun kasasından çıkan para ise 200 milyon TL’yi buldu. TOKİ, Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’ne yaptırılacak millet bahçesi için 7 milyon 407 bin TL’lik sözleşme imzaladı.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

TBMM Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeleri neticesinde Çorlu Millet Bahçesi ile ilgili tüm tereddütler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile tamamen ortadan kalktığı belirtilmişti. Çorlu Eski Devlet Hastanesinin bulunduğu 16 dönümlük yer için çalışmalar başlarken, etap etap Millet Bahçesi Eski Askeri Hastane’nin arkasına kadar geleceği geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. 16 dönümden daha fazla ve büyük bir alana yapılacak olan bölgede çalışmalara başlanırken, görevliler hem çevre düzenlemesi hem de temel kazma çalışmalarını gerçekleştirirken bir yandan da bölgede bulunan hafriyatların taşınmasını gerçekleştiriyor.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR