MHP TEKİRDAĞ’DA YÜKSELİŞTE « Tekirdağ Günaydın Gazetesi

30 Mart 2023 - 21:10

MHP TEKİRDAĞ’DA YÜKSELİŞTE

MHP TEKİRDAĞ’DA YÜKSELİŞTE
Son Güncelleme :

14 Ocak 2020 - 12:04

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Cumhur İttifak’ı olarak üç ilçenin kazanılmasında payı olan Milliyetçi Haretket Partisi’nin Tekirdağ’da üye sayısında patlama yaşanıyor. Son  1 buçuk ayda yaklaşık 2 bin kişi MHP’ye üye oldu.

31 Mart Yerel seçimlerinin ardından Cumhur ittifakı olarak seçimlere giren AK Parti ve MHP Tekirdağ’da Süleymanpaşa, Kapaklı, Hayrabolu belediyelerini kazandı. Cumhur İttifakı olarak AK Parti’ye destek vererek seçimlerin kazanılmasında payı olan MHP’nin üye sayılarında da artış yaşandı. Son 1 buçuk ayda yaklaşık 2 bin üye sahibi olan MHP Tekirdağ’da yükselişini sürdürdü.

“2 BİNE YAKIN ÜYE KATILDI”

MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel konuyla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, “Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkücü camia olarak saha çalışmalarımızın yapılması, Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin görüşleri ve diğer partilerinde Bahçeli’nin görüşlerine sahip çıkması nedeniyle Tekirdağ’da yükselişimiz sürüyor. Son 1 buçuk ayda 2 bine yakın üye yaptık. Bu nedenle her ilçede üye katılım töreni düzenleyeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak teşkilatlarımızın gelişmesi için farklı bölgelerden Milletvekillerimizi Tekirdağ’a getirerek saha çalışmaları yapacağız. Üye sayılarımızdaki artmada belediyelerinde alınmasının faydası vardır. Meclis üyelerimizin çalışmaları, partimizin saha çalışmaları ve Cumhur İttifakının ruhuyla Tekirdağ’da MHP’nin yükselişi sürecektir” dedi.

ERTAN GENCE