Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMMetruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştiriliyor

Metruk Yapıların Yıkımı Gerçekleştiriliyor

Marmaraereğlisi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe de bulunan metruk binalarda yıkım işlemi gerçekleştiriliyor.

İlçe tarihsel açıdan oldukça zengin bir birikime sahip olmasıyla, Trakya’da turizm açısından da farklı bir yerde bulunuyor. Marmaraereğlisi Belediyesi bünyesinde, bölgenin tarihsel dokusunun korunması ve gerekli çalışmaları yapması açısından bir arkeolog hizmet veriyor. Bölgenin sit alanı olması dolayısıyla, gerekli görülen bazı yıkımlara Belediye arkeoloğunun yanı sıra Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi Müdürü N. Önder Öztürk’te eşlik ediyor.

Yapılan yıkım çalışmalarında ilçenin tarihsel görünümüne zarar vermeden ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Konuyla ilgili görüş bildiren Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; ‘’ İlçemizde bulunan metruk bina ve yapılarda ekiplerimiz belirli plan çerçevesinde yıkım işlemi gerçekleştiriyor. İlçemiz tarihsel zenginliği ile bölgenin antik kenti durumundadır. Yapılacak olan tüm çalışmalar bu önemli unsur göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Belediyemiz bünyesinde görev yapan arkeoloğumuz yapılan bu çalışmalar sırasında ekiplerimizi denetliyor. Bu konuda oldukça hassas davranarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.’’ dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR