Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMMESTAN ÖZCAN MUHALEFET GÖREVİNİ YERİNE GETİREMİYOR!

MESTAN ÖZCAN MUHALEFET GÖREVİNİ YERİNE GETİREMİYOR!

Kamuoyunda AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ile Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in aralarının açık olduğu iddialarına Cüneyt Yüksel cevap verdi.  Yüksel, Mestan Özcan’ın muhalefet ayağını bırakmaması gerektiğini söylediğini belirtti.

“BEN MUHALEFET YAPARSAM BAŞKASININ ROLÜNÜ ÜSTLENMİŞ OLURUM”

Mestan Özcan ile aralarının açık olduğu iddialarını yalanlayan Cüneyt Yüksel sadece bir konuda tartıştıklarını söyledi. Cüneyt Yüksel açıklamasında, “Mestan Özcan’ı ilk defa yönetimine alan Cüneyt Yüksel’dir. Mestan Özcan ile paylaşamadığımız bir şey yok. Sadece teşkilatta yetişmiş, teşkilatların ne olduğunu bilen biriyim. Ben Süleymanpaşa’ya aday oldum. O Büyükşehir’e aday oldu. Allah bana nasip etti. Ona etmedi. Seçim bitti. Mestan Özcan İl Başkanı oldu. Mestan Özcan’ın İl Başkanı olmasını ben de istedim. Bunu herkes biliyor. En azından neyin ne olduğunu gördü. Her şeye şahit oldu yaşadı. Mestan Özcan ile sadece bir kulvarda anlaşamadığımız konu oldu. İşin muhalefet ayağının bırakılmaması konusunda. CHP’nin il ve ilçe seçimleri neredeyse Cüneyt Yüksel üzerinden yapıldı. Kim daha çok Cüneyt Yüksel’e vurursa o daha başarılı gibi algılandı. Siyasi rakibin senin belediye başkanın hakkında olur olmadık her şeyi söylüyor. Ben siyasete bulaşmak istemiyorum. Ben muhalefet yaparsam başkasının rolünü üstlenmiş olurum. Mestan Özcan ile sadece bu konuda tartışmamız oldu. Ağabey biraz muhalefet işine gir dedik. Muhalefet ayağını bırakma dedik. Bu kadar. Bizim birbirimizi sıkıntıya sokacak bir şeyimiz yok” dedi.

“VERGİSİ SENİN YOLLAR BENİM OLSUN”

Vergisi Kadir Albayrak’ın yollar benim olsun diyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Kadir Başkanı ne zaman görsem söylüyorum. Yaz geliyor Cumhuriyet Meydanını bir toparlayalım. Senden habersiz bir şey yaparsam ayıp olur. Ördeklidere caddesi istikameti çok kötü. Kaldırımları eski halde. Hüseyin Pehlivan heykelinin bulunduğu arka taraf çok kötü. Elektrik direkleri paslanmış durumda. Şehre insanlar gelirken ben utanıyorum. Cumhuriyet meydanından Hükümet caddesine çıkarken eski binalar yıkıldı. Mezbelelik içerisinde. Ben bu şehrin Belediye Başkanı olarak bu manzaraları gördükçe kendimden utanıyorum. Valilik önündeki taşlara, kaldırımlara bakıyorum hepsi sekizgen hale gelmiş. Ben Kadir Başkanıma dedim ki, Hükümet caddesini bana devret. Hatta şehir merkezindeki bütün caddeleri bana devret. Reddetti. Bu yolların vergileri senin olsun, yolları benim olsun. Vergide istemiyorum.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR