Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMMEGA PROJE İÇİN TÜM PROTOKOL BİR ARADA

MEGA PROJE İÇİN TÜM PROTOKOL BİR ARADA

Tekirdağ Valisi, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı, Süleymanpaşa Kaymakamı, Süleymanpaşa Belediye Başkanı, Ticaret Odası Başkanı, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri SELEB için bir araya geldi.

TÜM PROTOKOL BİR ARAYA GELDİ

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel açıklamasında: “Tekirdağ Yatırım ve İstihdam İmkanları Değerlendirme Toplantısı’nı, Valimiz Sn. Aziz Yıldırım başkanlığında gerçekleştirdik.  Vali Yardımcımız Sn. Murat Eren, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Kadir Albayrak, Kaymakamımız Sn. Harun Kaya, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sn. Cengiz Günay, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreterimiz Sn. Mahmut Şahin ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz Sn. Kaan Tohumcu’nun katıldığı toplantıda, ilimizde istihdamı arttırarak iş arayan gençlerimize yeni iş sahaları oluşturmak ve ekolojik sanayinin geliştirilmesi için şu ana kadar yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, yapılması gerekenleri planladık.  Süleymanpaşa Ekolojik Endüstri ve Lojistik Bölgesi (SELEB) projemize ilişkin son gelişmelerle, şehrimizde bulunan dumansız sanayi bölgesinin sorunları hakkında fikir alışverişinde bulunduğumuz toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

ÇEVRE DOSTU PROJE KİMYASAL ATIK ÜRETMEYECEK

Süleymanpaşa’nın yıllardır süren işsizlik problemini büyük ölçüde ortadan kaldıracak ve 10 binden fazla Süleymanpaşalıya iş imkânı sunacak olan dev projede, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop başta olmak üzere, tüm il milletvekilleri, Tekirdağ Valiliği, Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Süleymanpaşa Belediyesinin işbirliği içinde çalıştığı belirtildi. SELEB, kimyasal atık üretmeyen, depolamayan, gaz salınımı yapmayan ve yeraltı suyu kullanmayan doğa dostu bir proje olarak tamamıyla ekolojik standartlar ölçüsünde planlanıyor.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR