Pazartesi, Haziran 17, 2024
spot_img
Ana SayfaSİYASETMECLİSTE ŞENTOP KAVGA ETTİ

MECLİSTE ŞENTOP KAVGA ETTİ

TBMM Genel Kurulunda, TBMM Başkanvekili AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop ile CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu arasında tartışma yaşandı. Tanrıkulu’nun arka sıralardan ön sıralara doğru yönelmesi üzerine, CHP milletvekilleri Tanrıkulu’nu durdurdu.

TBMM Genel Kurulunda, İçişleri Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile bağlı kuruluşlarının bütçelerinin görüşülmesi sırasında yine tansiyon yükseldi.

TBMM Başkanvekili Mustafa Şentop, Koca ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ardından, milletvekillerinin sorularını yanıtlaması için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk’a söz verdi. Selçuk, konuşmaya başlamadan önce CHP milletvekillerin laf atması üzerine, Şentop ile CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu arasında tartışma yaşandı.

TANRIKULU’NU DURDURDULAR

Tanrıkulu’nun arka sıralardan ön sıralara doğru yönelmesi üzerine, CHP milletvekilleri Tanrıkulu’nu durdurdu; AK Parti milletvekilleri de ön sıralara doğru yöneldi. Bakan Selçuk, gerginliğin bitmesinin ardından konuşmaya başladı.

CHP’LİLER ŞENTOP’TAN ÖZÜR DİLEMESİNİ İSTEDİ

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bakanın konuşmasının tamamlanmasının ardından yaptığı konuşmada, Mecliste milletvekillerinin zaman zaman kastı aşan ifadelerinin olduğunu belirterek, Şentop’a hitaben, “Sizin Sezgin Tanrıkulu için söylediğiniz sözler, ya kastı aşan ifadelerdir ya da biz yanlış anladık. ‘Fazla kaçırmışsın, aynaya bak, tipine bak’ demeniz kabul edilebilir şeyler değildir. Tanrıkulu, ‘buyrun ikimiz birden alkol muayenesine gidelim’ diyor. Özür dilemek de bir erdemdir. Bu sözlerinizin, sizin yorgunluğunuzdan kaynaklı kastı aşan bir ifade olduğundan bahisle, özür dilemenizi diliyorum.” sözlerini kullandı.

ŞENTOP’TAN ‘AYNAYA BAK, TİPİNE BAK’ AÇIKLAMASI

Mustafa Şentop da Tanrıkulu ile aralarındaki hukukun, Meclisteki pek çok milletvekilinden eski olduğunu belirterek, “Ben Sayın Tanrıkulu’na ‘aynaya bak’ derken kastettiğim, öfkeli halini ifade etmekti. ‘Fazla kaçırma’ meselesi de ölçüyü kaçırmayla ilgili. Benim burada bir arkadaşımızın durumuyla, haliyle ilgili bir şey ifade etmem söz konusu değil.” dedi.

TANRIKULU’DAN ÖZELEŞTİRİ

Söz alan CHP’li Tanrıkulu da Şentop’la hukuklarının eski olduğunu ifade ederek, “Öyle bir hukukumuz var ancak bu parlamentonun da bir hukuku var. Ben sizin bugün, hem kişisel hukukumuza hem de bu parlamentonun hukukuna uygun davranmadığınızı düşünüyorum.” diye konuştu.

Mustafa Şentop ile hep nezaket çerçevesinde konuştuğunu, bundan sonra da öyle konuşacağını belirten Tanrıkulu, “Üslubunuzu bundan sonrası bakımından, kişisel hukuka ve bu parlamentonun hukukuna halel gelmemesi bakımından gözden geçirmenizde yarar var.” dedi.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR