Pazar, Mayıs 26, 2024
spot_img
Ana SayfaSİYASETMECLİSTE AK PARTİ'Yİ BOMBALADI

MECLİSTE AK PARTİ’Yİ BOMBALADI

TBMM Bütçe görüşmelerinde söz alan Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Enez KAPLAN, Tekirdağ’ın tamamlanamayan projelerini mecliste dile getirdi.

“10 YIL MI SÜRECEK?”

Tekirdağ’ın sorunlarına da değinen Kaplan; “Süleymanpaşa–Hayrabolu arasındaki 54 kilometrelik yolun adı sıklıkla yaşanan kazalardan dolayı, ölüm yolu olarak geçmektedir. Şuana kadar yolun  sadece 20 km. si tamamlanmış. Geçen sene Hayrabolu yolunu açtık diye törenler yapan AKP yetkilileri bu sene 5 km. yapıp tekrar tören yaptı. 54 Km. lik yolu 5 km de bir açılış yaparak 10 senede mi tamamlamayı düşünüyorsunuz?. Yolu kaplumbağa hızıyla mı yapacaksınız? Yapacağınız yolda viyadük, köprü, tünel yok. İşçiliği az olan bir yolda yalan açılışlarla milleti kandıramazsınız.”

İLÇELER HER YAĞMURDA SULAR ALTINDA

“Ayrıca Malkara – Hayrabolu yolu üzerinde bulunan maden sahalarının düzensiz çalışmaları ve yeterince denetlenmemesi yüzünden yolun bozulduğunu, can ve mal güvenliğini tehdit eder hale geldiğini ve ulaşımın tali yollardan sağlandığını belirten KAPLAN, bunlar Tekirdağ’ımızın duble yol ihtiyaçları ile ilgili konularından sadece birkaçına örnektir” dedi.

Milletvekili KAPLAN, Çerkezköy ilçesinde bulunan Çorlu deresinin ıslahı için 2016 yılında ihale yapıldığını, ödenek olmadığı için çalışmaların hala başlamadığını ve ilçenin her yağmurda sular altında kaldığını söyledi. Türkiye vergi sıralamasında üst sıralarda yer alan Tekirdağ’ın yollarına ve diğer alanlara yapılan yatırımların yetersiz olduğunu belirtti.

“İYİ PARTİ İLKELERİYLE HAZIR”

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez KAPLAN, konuşmasının sonunda; “Genel Başkamız Sayın Meral Akşener’in liderliğinde yepyeni bir Türkiye’nin mümkün olduğunu, ülkemizde üstesinden gelinemeyecek sorunların bulunmadığını ifade ediyoruz. Ancak bütün bunların hukukun üstünlüğüyle, yönetimde liyakatin esas alınmasıyla, kuvvetler ayrılığı prensibinin sağlanmasıyla tesis edilebileceği gerçeğinin farkındayız. Milletimiz rahat olmalıdır. İYİ Parti ilkeleri ve kadrolarıyla hazırdır. Milletimiz umutlu olmalıdır. Bizler hazırız.   Bizler çözeriz” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR