Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMMARMARAEREĞLİSİ'NE DEV PROJE

MARMARAEREĞLİSİ’NE DEV PROJE

Yönetime geldiği günden beri hayata geçirdiği projelerle devrim yaratan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; Marmaraereğlisi’nin çehresini değiştirecek olan dev proje için çalışmaların başladığının müjdesini verdi.

Arka Deniz Kıyı Düzenleme Projesi çalışmaları başladı. Şuanda atıl bir durumda kullanılmakta olan, Mezbahaaltı-Güngörmez mevkii arasında yer alan bölge, tarihi dokusu korunarak en az müdahale ile yeniden düzenlenecek. Peyzaj çalışması ve halkın gündelik ihtiyaçlarını karşılayacağı sosyal tesislerin konumlandırılması şeklinde iki kısımdan oluşacak olan projenin; kültürden spora birçok alanda ilçeye fayda sağlayarak, iç ve dış turizme büyük katkı sağlaması amaçlanıyor.

‘’Sözümüz var bize inananlara, Marmaraereğlimizi Trakya’nın en güzel ilçesi yapacağız.’’

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Ata; ”Arka deniz kıyı düzenleme projemizde, onaydan geçen izinlerimizin ardından ilk aşamaya geçmenin vermiş olduğu mutluluk içerisindeyiz. Zemin etüdü incelemeleri yapılmasıyla beraber dolgu alanı çalışmalarına geçildi. Mutluyuz ve en az halkımız kadar biz de heyecanlıyız. Tarihin yeşilin ve denizin iç içe geçtiği bir sahil. Marmaraereğlimiz için en güzelini hayal ediyor ve hayata geçiriyoruz.  Bu güne kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın kısa bir özetiydi. Asıl hikayemiz şimdi başlıyor. Halkımız için, daha güzel bir Marmaraereğlisi için, önümüzde daha çok projelerimiz var. Sözümüz var bize inananlara, Marmaraereğlimizi Trakya’nın en güzel ilçesi yapacağız.’’ İfadelerini kullandı.

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR