Perşembe, Mayıs 30, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMGenelMARMARAEREĞLİSİ'NDE MAHALLELER ARASI BAĞLANTI YOL ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

MARMARAEREĞLİSİ’NDE MAHALLELER ARASI BAĞLANTI YOL ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, il genelinde konforlu bir ulaşım ağı sağlamak amacıyla başlatılan yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi ekipleri tarafından sürdürülen yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında Marmaraereğlisi’nde açılışı yapılan 12,5 kilometre uzunluğundaki Yakuplu yoluna ek olarak Türkmenli-Çeşmeli, Türkmenli-Yeniçiflik, Türkmenli-Şahbaz ve Şahbaz-Yakuplu mahalle yollarındaki SSB beton yol çalışmalarında sona gelindi. Daha önceki yıllarda sathi kaplama olarak yapılan ancak ağır vasıta trafiği ve yoğunluğu nedeniyle sathi kaplamasında önemli ölçüde bozulmalar meydana gelen ve yer yer 5 kilometreye kadar düşen yolun genişliği, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2021 yılı yatırım programına dâhil edilmesinin ardından 7,5 metreye çıkarıldı. Toprak işleri, sanat yapıları ve alt temel tabaka işlemi gerçekleştirilen yolun üzeri silindirle sıkıştırılmış beton kaplama yapıldı. Ayrıca 13 bin metreküp beton, 12 bin metreküp alt temel, 24 bin metreküp taş dolgu ve 80 metre büz kullanılarak yol standardı yükseltildi.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “TÜRKMENLİ – ŞAHPAZ BAĞLANTI YOLUNU EN KISA SÜREDE AÇARAK VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”

Bağlantı yollarında devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek teknik personelden bilgi alan Başkan Kadir Albayrak yaptığı açıklamada, “Marmaraereğlisi ilçemize bağlı Türkmenli Mahallemiz ile Çorlu ilçemize bağlı Şahpaz Mahallemiz arasındaki 12 kilometrelik bağlantı yolunun SSB beton yol çalışmalarını tamamlamak üzereyiz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığımızca yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek görevli arkadaşlardan bilgiler aldık. İl genelinde kentimizin ulaşım kalitesini arttıracak önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. Çalışmalarında son aşamaya geldiğimiz Türkmenli-Şahpaz bağlantı yolunu en kısa sürede açarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Şehrimize ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR