Salı, Mayıs 28, 2024
spot_img
Ana SayfaGÜNDEMMARKETTE PARAYLA BAKKALDA ÜCRETSİZ

MARKETTE PARAYLA BAKKALDA ÜCRETSİZ

1 Ocak itibariyle büyük alışveriş marketlerde poşetlerin paralı olmasından dolayı, Tekirdağ Bakkallar Odası Başkanı Emine Arıkan konuyla ilgili açıklama yaparak yerel esnafa sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

MARKETTE PARAYLA BAKKALDA ÜCRETSİZ

Tekirdağ Bakkallar Odası Başkanı Emine Arıkan Tekirdağ Günaydın Gazetesi’ne poşet ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Emine Arıkan, “1 Ocak itibariyle poşet yasası devreye girdi. Büyük alışveriş merkezleri bu konuda kendilerince önlem alıyor. 25 kuruşa poşetleri satarken, 2 TL’ye de çanta satanlarda var. Biz küçük esnaflar olarak ise çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 15 micron altında olan poşetler, ışır ve rule poşetler ücretsiz olarak vatandaşlara verilecek. Yine esnafımız 15 micron üzerinde olan poşetleri bulunduracak. Vatandaş bunları talep ederse onları satın alabilecek. Şunu net söyleyebilirim. Küçük bakkallar her zaman vatandaşın dostudur. Büyük marketlerde parayla satılan poşetler bakkallarda ücretsiz veriliyor. Müşteri poşetin kalitesini ve micronunu bilmediği için satın alıyor” dedi.

“ÜCRETSİZ FİLE TORBA DAĞITACAĞIZ”

Başkan Arıkan Bakkallar Odası olarak bez file ve torba dağıtımı yapacaklarının müjdesini ise şöyle verdi. “Bizler tüketici olarak bilinçli şekilde poşetleri inceleme yapmalıyız. Geçmiş dönemde olduğu gibi bez torba ve fileye dönüş olması gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden yasaya saygı duyuyoruz. Bununla ilgili Bakkallar Odası olarak projemiz var ve yakın zamanda hayata geçecek. Bakkallar Odası olarak odamıza kayıtlı tüm esnafımıza ücretsiz olarak file, bez torba dağıtımı yapacağız. Onlar da müşterilerine 1 kereliğine mahsus ücretsiz olarak dağıtacak. Küçük esnaflarımızın ayakta kalması için onlara sahip çıkalım. Tekrar söylüyorum; Büyük marketlerde parayla satılan poşetler bakkallarda ücretsizdir” dedi.

ERTAN GENCE

BENZER HABERLER
- Advertisment -
Google search engine

POPÜLER YAZILAR

YORUMLAR